Morkų chalva

carrot halwa (gajar ka halwa)Iš visų įdomių receptų, kuriuos žmogus pamatai ir užsikepi, kad nori gaminti… žinot, kaip būna, dalį iš jų iškart ir užmiršti, kai nebematai. Dalį ligtais atsimeni, bet netiksliai, ir išvis nebežinai, kur juos buvai užmatęs… bet ir tokių būna, kurie įsitvirtina į smegenis kaip varnalėšų guzikai, ir nesvarbu, ką veiki, ar pirštinę mezgi, ar pro langą žiūri, zyzia tau antram plane “morkųchalva, morkųchalva, morkųchalva”.

Oranžinė kaip Gintarės šalikas, kokio galbūt ir aš norėčiau, nes spalva labai optimistinė, ir pritaikomas jis visokiu oru. Be to jau senų senovėje esu nusipirkusi kardamono, šiaip pirkau, kad turėčiau, ir visą tą laiką taip ir turiu, nežinodama kur jį dėti, o morkų chalvai kaip tik reikia.

P.S. man kuriasi nuomonė, kad Indijoje chalva visai nereiškia kietos peiliu kapojamos masės iš riešutų

Morkų chalva – Gajar Ka Halwa

  • 2 puodukai tarkuotų morkų
  • 1 puodukas pieno
  • 1 puodukas sutirštinto pieno (nesaldaus)
  • 1 šaukštas kapotų pistacijos riešutų
  • 1/2 puoduko ghee sviesto
  • 1 puodukas cukraus
  • 1 šaukštelis kardamono miltelių
  • 1 šaukštas anakardžių riešutų, apkepintų ir sulaužytų

Keptuvėje arba puode storu dugnu išlydyti ghee sviestą, suberti morkas ir kaitinti pamaišant, kol nebeliks žalios morkos kvapo. Supilti paprastą ir sutirštintą pieną ir kaitinti, kol beveik visas pienas susigers – mano šaltinis rašo, kad apie 10 min, bet netikiu, kad tiek užtektų. Aš naudojau pieną ir grietinėlę ir kaitinau apie pusvalandį, na bet aš kaitinau puode, o ant keptuvės viskas turėtų pagreitėti, ne tiek dėl susigėrimo, kiek dėl nugaravimo.

Sudėti cukrų ir kardamoną ir toliau kaitinti pamaišant, kol viskas tampa vientisa mase. Tuomet sudėti pistacijas ir anakardžius.

Aš naudojau skrudintus migdolus, nes anakardžiai pas mus nesiveisia, o pistacijų jei pasitaiko, tai tik trumpam.  Nelabai vientisa masė man gavosi… na tokia košė.

Apie skonį pasakysiu, jis yra neblogas, bet šiek tiek mono. Lyg dainuojama būtų vienu balsu ir be gitaros. Saldu be jokių papildomų natų, ir kvepia kardamonu, kas beje visai neblogai.

Šaltinis Carrot Halwa (Gajar Ka Halwa)

3 thoughts on “Morkų chalva

  • 2011/02/03 at 16:23
    Permalink

    O mes vaikystėje iš kažkokios Bhagavagyta knygos (velnias žino kaip ji pas mus atsidūrė) vis pasidarydavom Manų chalvos, vadinosi kažkaip … Ka Halava 😀 geri prisiminimai 🙂

  • 2011/02/04 at 10:41
    Permalink

    tas knygas atnešdavo į namus… nebepamenu kas, gal krišnaitai? Nežinojau, kad ten rašo dar ir apie chalvą.

  • 2011/02/10 at 16:00
    Permalink

    Jo jo, turbūt atnešė krišnaitai… Mūsiškiame variante buvo skyrius, skirtas vegetariškiems patiekalams, tai išbandėm kelis receptus – pamenu kžkokius makaronus naminius aliejuje virėm 😀 ir pakoras man rodos kepėm. Pamenu, kad tiems laikams dauguma ingredientų atrodė egzotiški 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *