Morengai, dar vadinami beze

Gyvenimas kartais būna sunkus, kartais įdomus, bet morengai visada tik lengvi. (Man beje dabar gyvenimas įdomus, nes ieškausi darbo, šį tinklalapį nurodau savo CV, tai gal čia net užsuka būsimi darbdaviai, ką man pasakyti ta proga? Nu, privietik…, jeigu ką, čia mano asmeninė erdvė, tokia lyg namų virtuvė, kur vaikštau su tapkėm ir visa neformali).

Morengai lengvi pagal svorį, o gaminti jų ilgai nesiryžau. Ir šituos ne aš dariau. Visas procesas, mikseris ir šautuvas buvo E. rankose, o aš pabuvau kulkų padavinėtoja ir cukraus užpylėja. Beformuojant morengiukus E. rankos visos aplipo saldžia mase, kas kitam žmogui būtų ganėtinai bjauru, bet tik ne E. Ji nusprendė, kad tai faina, ir kad ji nori tapti konditere. Kas žino, kaip tampama konditerėmis?

Ai, dar noriu paklaust, gal kas nors matė kokį nors darbą gulintį ir šaukiantį:”ĖĖĖĖėjjjj, Septyni virtieniai, ateikit ir mane dirbkit, ėėėjjjj!!!!”

Morengai

 • 6 kiaušinių baltymai
 • 300 g cukraus pudros
 • 1 citrinos sultys

Baltymus kruopščiai atskirti nuo trynių. Jei papuls trynys, gali nesusiplakti. Sudėti į labai švarų indą ir plakti mikseriu vidutiniu greičiu. Kai taps nebe skaidrūs, bet balti, vis dėti po šaukštą cukraus pudros, išplakti ir vėl dėti, išplakti ir vėl… Paskui padidinti greitį. Įspausti citrinos sultis. Plakti tol, kol masė ims blizgėti ir įgis pakankamai standumo, kad nebekristų nuo plaktuvo, o apvertus indą, irgi niekur nekristų.

Baltymai išplakti iki standžių putų

Bet neperplakti. E. buvo kažkur paskaičius, kad masė turi pradėti “vaikščioti gabalais”. Aš kad ir nesu morengų specialistė, bet turiu nuomonę, kad tas vaikščiojimas gabalais nieko gero, reikia sustoti plakus nekritimo iš puodo fazėje ir nelaukti gabalų fazės.

Paskui sudėti į skardą, ištiestą kepimo popieriumi. Jei yra po ranka kulinarinis maišelis ar švirkštas, ar šautuvas, galima suformuoti gražesnius.

Morengai pasiruošę į orkaitę

Dėti į orkaitę, įkaitintą iki 100C. Durelės turi būti šiek tiek praviros.

Įvairiuose šaltiniuose nurodomas skirtingas laikas, kiek reikia džiovinti, kartais net 4 valandos. Man būtų 4 valandų elektros pernelyg gaila, tai nurodžiau daryti nedidelius, kad trumpiau džiūtų. Mums užteko 70 minučių. Gavosi idealūs. Maladiec ta E. Sako, nesuprantu, kodėl parduotuvėj morengai tokie brangūs. Ir šauniu judesiu pūstelėjo į šautuvo vamzdį.

Išdžiovinti ir lengvučiai

6 thoughts on “Morengai, dar vadinami beze

 • 2011/03/02 at 18:32
  Permalink

  Idealiai iškepti morengai. Baltučiai!!!!! Yra kuom didžiuotis 🙂

 • 2011/03/02 at 20:24
  Permalink

  Snieginiai, labai gražūs 🙂
  Oficialiai konditere tampama paprastai…minimum po 10 arba maximum po 12 klasės stojama į profkę ir ten išmokstama šio bei to. Neoficialiai…reikia žvėriškai viskuom konditeriniu domėtis, turėti matematines smegenis, nedrebančių rankų ir nesibaigiančio kūrybinio polėkio 😉

 • 2011/03/03 at 15:30
  Permalink

  Pakviečiau E. paskaityti komentarų ir dar pasakiau, kad jie ne nuo bet ko, nuo asmenų labai netgi ypatingų!

 • 2011/03/03 at 16:42
  Permalink

  Laura 🙂 oficialiai irgi įvairiai tampama ne tik paprastai… 🙂 ir išmokstama šio bei to … o norint ir žvėriškai viskuom, aks konditeriniu domimasi ir t.t. 🙂 pagal tekstą 🙂

  Dalia, tai dar kartą perduok E. nuo E. didžiausius komplimentus 🙂 Nes tikrai verta.

 • 2017/05/04 at 07:55
  Permalink

  O man tikra bėda su morengais 🙁 Iškepus nenusiima nuo popieriaus ir atsiranda gintaro spalvos nutekėjimai, kurie tamposi kaip kokia guma. Kažką darau ne taip, bet nesuprantu ką.

 • 2017/05/05 at 09:49
  Permalink

  Migle, tokį dalyką vadinu “plakto baltymo prakeikimu”. Kartais po išplakimo dalis jo atvirsta atgal į snarglio būseną ir susikaupia apačioje… ir kodėl? ir ką darau ne taip? – ir aš to nežinau. Deja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies