Moliūgo pyragas su karameliniu grietinėles glajumi
Šito pyrago aš pati nekepiau, bet valgiau, oi aš jį valgiau, ir dar kaip valgiau! Mane Natalija vaišino barščiais ir suktinukais, ir kitais gardžiais dalykais, bet tą pyragą iškart užmačiau, tik įžengus į svečius – švytėjo jis visas nuostabiu geltoniu gražioje stiklinėje kepimo formoje su banguotais krašteliais.
Čia pasiplėsiu biškį ne į temą, bet kai išėjom su Natalija į daržą nusiskinti kalendrų ir krapų (ne pyragui, o barščiams ukrainietiškiems), paskambino mano anytos agentė: “o kur tu esi? Kijeve? Ką veiki, stotyje sėdi ar po miestą vaikštai? O kokie ten šunes loja?” Ji galvojo, kad nusigrūdau į Kijevą tik iš vieno traukinio persėsti kitan, bet tiesa buvo tokia, kad nusigrūdau aš Kijevan su Natalija susitikti… bet kartais tokius dalykus sudėtinga būna paaiškinti…
Po barščių, suktinukų ir kitų skanumų, buvo man pyrago gabalas atpjautas, buvo jis išragautas, labai gerai įvertintas… o paskui dar šmotas didžiulis didžiulis įdėtas man į kelionę.
7 valandas sėdėdama autobuse, stovinčiame Lenkijos pasienyje, kur joks išorinis veiksmas nevyko… nu spėkit ką aš veikiau. Išsitraukiau pyrago gabalą didžiulį, deja pavirtusį į blyną, (nes kai pyragą sugrūdį į kuprinę, nelabai gali tikėtis, kad pyragą ir ištrauksi, kartais ištrauki tik blyną).. ir šaukšteliu aš nuo jo… po gabaliuką… Visi aplinkui kažko nerimavo, kai kas nervavosi, kad dėl vėlavimo nebespės į traukinį, kai kas – kad nėr kaip pranešti sutuoktiniui, kad pasitiktų vėliau (paskui kolektyviai rašėm jam smsą, bet moteris grąžė rankas, kad neskaitys jos sutuoktinis smso, niekad gyvenime jokių smsų nėra skaitęs ir net nepastebės, kad toks atėjo, lauks jos ir nervuosis). Kai kas panikavo dėl per daug cigarečių, kai kas knarkė, kai kas muistėsi…
O aš vis pyrago po gabaliuką…
Ir kai per pažliūgusią Lenkiją važiavom, pro langus į laukus ir bažnyčias žiūrėdami… aš vis po gabaliuką…
Tiesą pasakius paskutiniai kąsneliai tąkart jau nebeatrodė stebuklingai skanūs. Bet dabar galėčiau ir vėl. Gabalą. Ar bent gabaliuką.
Pagrindui:
- 100 g sviesto arba margarino
- 100 g grietinės
- 1 kiaušinis
- 1/2 arb. šaukštelio sodos
- 1/2 arb. šauktelio druskos
- 300 g miltų
Įdarui:
- 300-400 g moliūgo
- 1/2 stiklinės cukraus
Glajui:
- 50 g sviesto
- 1/2 stiklinės cukraus
- 50 g grietinėlės
Tešlai galima naudoti sviestą iš šaldiklio – tuomet jį sutarkuoti. O galima naudoti minkštą. ne esmė,- sako Natalija. Sudėti grietinę ir visus kitus ingradientus ir užminkyti tešlą. Miltų kiekis nurodytas apytikslis, tiesiog turi būti minkšta, tačiau nelimpanti prie rankų tešla. Palikti ją luriam laikui šaldytuve ir imtis įdaro.
Moliūgą sutarkuoti. Truputį padruskinti ir nuspausti atsiradusias sultis.
2/3 tešlos iškloti formą. Sudėti ant jos tarkuotą moliūgą ir užbarstyti cukrumi. Galima uždėti keletą gabaliukų sviesto. Iš likusios tešlos iškočioti lakštą ir juo uždengti pyragą. Jei liko atraižėlių, iš jų nulipdyti papuošimus. Viršutinį tešlos sluoksnį šiek tiek subadyti.
Kepti 180C apie pusvalandį. Galėtų valgyt jau ir tokį, bet patikėkit manim, glajus čia tinka pasakiškai.
Puodelyje užkaitinti sviestą su cukrumi. Kai ims burbuliuoti ir spalva taps auksinė, supilti grietinėlę ir maišant kaitinti toliau, kol šiek tiek sutirštėja. Natalijai tai trunka apie 5 min, nes ilgiau palaikius masė tampa pernelyg tąsi ir kieta, limpanti prie dantų.
Glajus užpilamas ant iškepusio pyrago ir porą valandų – kol pasieks tobulybės tašką – niekam neleidžiama valgyti. O paskui – totali skanuma, garbės žodis.
Važiuotumėt dėl tokio į Kijevą?
Тыквенный пирог со сливочно-карамельной помадкой receptas iš Darievna.ru , kur jį rusiškai aprašo ir visą procesą nupaveiksluoja Natalija (nuotraukos irgi iš ten).
Moliūgą mėgstu, bet pyragus iš jo bijau kepti kol kas 🙂
moliūgo pyragai būna dviejų tipų – su akivaizdžiai atpažįstamu moliūgu ir su slaptuoju moliūgu, kur nieks jo net neįtaria. Abu tipai visai nebaisūs, patikėk
Pingback: mano šeima nevalgo... | Septyni virtieniai
Tobulas!!! Būtinai su glajum. Kai kepiau tai tokio rezultato nesitikėjau. Tik kepiau ant vidurinės orkaitės lentynos, kitą kartą kepsiu ant apatinės, nes po pusvalandžio dar nebuvo iškepęs moliūgas(tarkavau su burokine tarka)ir apačia. Tik aišku reikia dėti saldų moliūgą. Gal čia morkos visai tiktų?
nežinau ar morkos tiktų, jei išbandysi, prašau pranešti apie rezultatus
Turiu tik moliūgių tyrės. Ar tiktų šiam pyragui??
Moliūgų, ne moliūgių 🙂
ar moliūgų tyrė pagaminta sutrynus keptą moliūgą? Tuomet rezultatas tikrai bus ne toks, kaip šio pyrago.
Tyrę gaminau iš virto moliūgo. Reiškia netiks, o gaila…
tai kiek sviesto g verdamam užpilui,nes rusiškame variante 50g,o pas jus 30g ?
ačiū už pastabą, pataisiau į 50 g