Lavašo indeliai


Mano draugutė keliautoja aplink pasaulį dabar Stambule. Feisbuke rodo nuotraukas su paauksuotais ornamentuotais skliautais, keistų proporcijų kačių skulptūromis ir besišypsančia savimi. “Atvažiuok, čia tau patiktų”,- rašo ji man. Bet kad ir apie Barseloną taip rašė. Ir apie Siciliją. Kad tegu aš atvažiuoju, nes man ten patiktų. Tai aš jau nebežinau, kur man čia pavažiavus… Kol negaliu apsispręsti, tol tūnau namuose. Karpau lavašus gabaliukais.

Aha, karpau. Nes žirklės tam reikalui patogesnės, negu peilis.

O lavašas tai išvis labai daug kam tinka. Jau kažkadais išbandžiau atseit štrudelį su obuoliais,bet labai supaprastintą (gaminimo prasme, skonis tai buvo geras) lavašą su varške ir sūriu, lavašo suktinukus su varške.

Labai geras reikaliukas – lavašo traškučiai: sukarpai gabalėliais, paviršių plonai keptu kiaušiniu patepi, apibarstai kokiom nors saulėgrąžom ar svogūnų žeidais, arba sezamais, arba prieskoninėm žolelėm ir apkepi orkaitėje. Labai maloniai traukšisi.

Arba įkloji lavašo gabaliukus į nedidelius indelius, kad skvernai kyšotų. Į kiekvieną indelį įpili pora šaukštų grietinės-kiaušinių plakinio ir šiek tiek išsklaidai. Įdedi varškės įdaro:

a) nesaldaus – su druska, sviestu, kiaušiniu ir prieskoniais (arba net su svogūnais!);

b) saldaus – varškė, sviestas, cukrus, kiaušinis, vanilė, razinos. Tuomet ant viršaus netgi tinka šokoladinio įdaro, nesutilpusio ant šokoladinio pyrago (tarta) likučiai.

Viską į orkaitę ne ilgiau 10 minučių. ir valio! – kas nori saldžiai, o kas ne saldžiai?

One thought on “Lavašo indeliai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *