Latvių virtuvė: manų Bubertas

Latviui visai normalu savo vaikui įdėti vardą: Girts. Įsivaizduojat, kūdikis tik gimė, o į jo viso gyvenimo dokumentus jau įrašyta: Girts. Įsivaizduojat kaip paskui tas vaikas užauga ir atvažiuoja į Lietuvą pasimokyti gaisrininkų kursuose. Dėstytojas rimtu veidu garsiai skaito kursų dalyvių sąrašą, nori patikrinti ar visi atėjo, tegu kiekvienas atsiliepia “esu”, ir tada… sužino dėstytojas, kad viens į jo kursus atėjo Girts!

Girts latviams yra normalus vardas. O desertui normalus pavadinimas –  Buberts! Ponas Didysis Ekspertas negali patikėti… kaip jis vadinasi? Huberts? Neee, sakau, Buberts. Išviriau kisieliaus,  o prie jo vot imsiu ir padarysiu buberto… Ieškau internete tikro buberto recepto (nes miltų bubertas – tik jo atmaina), Ponas Didysis Ekspertas stovi už nugaros, kol duoduosi po latviškus internetinius receptus, stebuklingu būdu viską juose suprasdama, o jis mato tik tiek, kad gaminimo laikas 45 minutės.  Cha, visai ne, čia tik latviams reikia 45 minučių, lietuviai susisuka per kokį 15 .

Jeigu desertas vadintųsi Girts, jo pavadinimą turbūt gerai įsidėmėtume. O Bubertas žiūrėk ir užsimiršta. Kai padejuoju, kaip sunku po pietų, vietoj paguodos sulaukiu Pono Eksperto priekaišto: nereikėjo valgyti tiek daug to… kaip jo… Kabaldūno.

Manų bubertas

  • 400 ml pieno
  • 3 kiaušiniai
  • 4 šaukštai manų kruopų
  • 4 šaukštai cukraus
  • žiupsnelis vanilinio cukraus
  • žiupsnelis druskos

Kiaušinių baltymus atskirti nuo trynių. Trynius išplakti su 2 šaukštais cukraus ir vaniliniu cukrum, o baltymus  – su kitais 2 šaukštais cukraus iki standžių putų, kad pavertus indą, jos nekristų lauk.

Užkaitinti pieną. Įberti truputį druskos. Kai pienas jau beveik užvirs, berti manų kruopas visą laiką maišant. Kruopų bėrimo metodą galima pavadinti “lietumi” – nesmarkiai ir pasklaidant. Kelios minutės virimo pamaišant  ir košė sutirštėja. Supilti plaktą kiaušinio trynį visą laiką maišant. Nuimti nuo viryklės. Gerai išmaišyti. Sudėti plaktus kiaušinių baltymus ir išmaišyti atsargiai.

Gaunasi gardi košė, valgoma užpylus rūgštoku kisieliumi. Purus manų bubertas, kuris kisieliuje plaukia.

Manu buberts

One thought on “Latvių virtuvė: manų Bubertas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *