Lašišos ir bulvių apkepas

su lasisa ir bulvemisNet ir man būna momentų, kai saldumynų jau sočiai. Iš inercijos dar apžiūriu, kokie pyragai prekybcentryje nukainuoti, dar pažiūriu tortukų nuotraukų internetuose, dar pakuriu orkaitę… ir iškepu kepinį be cukraus. Su lašiša iš Norvegijos!

Panašių apkepų receptus peržiūrėjau bent kelis. Liepia supjaustyti bulves plonai ir… vienur kepimo laiką nurodo valandą, kitur – 20 minučių. Tai ką, galvoju, turėčiau laiks nuo laiko prasidarius orkaitę krapštyti bulvę ir ragauti, gatava ar dar ne? Ir jei pagavus iškepusią, procesą sustabdysiu, o Ponui Didžiajam Ekspertui pasitaikys styva? Todėl man labiau patiko receptas, kur bulvės prieš kepant apverdamos. Jei net ir prancūzai apverda, žiūrėkit Gratin Dauphinois, tai apvirsiu ir aš.

Apkepas su lašiša ir bulvėmis

 • 1 lapelis sluoksniuotos tešlos (apie 250 g)
 • 3 vidutinio dydžio bulvės
 • 150 g rūkytos lašišos
 • 3 kiaušiniai
 • 3 šaukštai grietinės
 • 2  šaukštai (galima ir daugiau) smulkintų krapų

Sluoksniuota tešla iškloti kepimo indą, padarant bortelius, ir iškepti (180C, 10 min). (Nors prieš kepant tešlą subadžiau šakute, vistiek iškepus viskas iškilo kaip pūkinis patalas, bet ne bėda, spustelėjau delnu ir nusodinau).

Nuskustas bulves supjaustyti griežinėliais. Sumesti į verdantį pasūdytą vandenį ir virti kol suminkštės, bet nesuirs. Man tai truko 8 minutes. Vandenį nupilti.

Sumaišyti kiaušinius ir grietinę iki vienalytės masės. Įberti smulkintų krapų. Viename mano žiūrėtame recepte rašė – 4 šaukštus krapų, pagalvojau, kad bus per žiauriai ir tiek daug jų nedėjau, bet paskui paragavus pagalvojau, žiauriai nebūtų. Krapai čia tinka. Sumaišyti su virtų bulvių griežinėliais ir smulkiais rūkytos lašišos gabaliukais. Supilti ant iškepto tešlos pagrindo. Kepti orkaitėje dar 25 min. Valgyti karštą.

One thought on “Lašišos ir bulvių apkepas

 • 2014/01/11 at 09:40
  Permalink

  skanu:):)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *