Lašišos – bulvių – porų apkepas

Juk nesam mes blogi žmonės nuo to, kad negalim susilaikyti nesijuokę matydamos kaip latvis krenta aukštielninkas į Berzes upę?

Mes pačios jį prikalbinom prisijungti prie saulėlydžio plaukimo, kai mes jau beveik lipome į laivelius, o jis su savo ponia pro šalį važiavo gražiais dviračiais. Mes liepėm jiems irgi plaukti, nes matėm, kad atliekamų laivų dar yra. Nu gerai, tie sutiko ir išvažiavo pasidėti dviračių. Paskui atėjo pėsti, bet vistiek su dviratininkų šalmais. Moteris apsirengė gelbėjimo liemenę, vyras savo liemenę pasikišo po užpakaliu, ir išplaukėm.

Buvo ypatingo grožio plaukimas. Prieky plaukė gulbės, kartais nuplasnodamos į orą, bet paskui nusileisdamos vėl. Vandeny atsisipindėjo saulėlydis ir medžiai, gulbės irgi. Virš vandens kilo miglos, šokinėjo bebrai, čiulbėjo daugiabalsiai chorai, antys vedžiojo savo antyčius mažulyčius… Vakaro gražumas neišpasakytas ir laimės patyrėm labai daug.

Mūsų apkalbamas latvis pranešė, kad greit priplauksim jo brolį, kuris atneš alaus. Klausėm, ar šašlykų bus, ir tas atsakė, kad ja, bus. Visa tai pasirodė teisybė, ties vienu posūkiu iš pakrantės džiunglių išlindo brolis su broliene su alum ir šašlykais, bet mes buvom jau šiek tiek toliau nuplaukę, ir įsivaizduojat kaip žiauru, šašlykai buvo pasidalinti ne su mumis. Nu bet tiek to. Ne šašlykuose laime, ane?

Kai priplaukėm visą upę užtveriančius slenksčius, tik tada supratom, kad iki tol plaukėm prieš srovę. Cha, o jautėmes, kaip pasroviui. Tada apsisukom ir pasroviui grįžom vėl į Duobelę.

Raimonds išlipo į krantą, šeima su vaiku išlipo į krantą, mes išlipom į krantą, mūsų apkalbamo latvio moteris išlipo. O jis pats kažkaip sugebėjo pūkštelt aukštyn pėdom į upę. Juk nesam mes blogi žmonės nuo to, kad negalim susilaikyti nesijuokę, ane?

Lašišos – bulvių – porų apkepas

  • 3 – 4 bulvės
  • 200 – 300 g lašišos
  • 1 poras
  • 2 kiaušiniai
  • 200 ml grietinėlės
  • druskos
  • grūstų juodų pipirų

Bulves išvirti šiek tiek pasūdytam vandenyje kol suminkštės, bet nesuirs. Supjaustyti apie 1 cm storio griežinėliais.

Porus supjaustyti griežinėliais. Lašišą supjaustyti gabalėliais, išrankiojus kaulus. Pagardinti druska ir pipirais. Sumaišyti.

Sudėti į kepimo indą bulves, lašišą, porus, lengvai sumaišyti. Kitam inde suplakti kiaušinius ir grietinėlę. Nėr taip svarbu, kokio riebumo grietinėlė. Užpilti ja bulves – lašišą – porus.

Kepti 170C apie 25 -30 min. Valgyti karštą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *