Florentinai – kukurūzų dribsnių sausainiai

kukuruzuSavaitgalį rinkimai, mano persona nusiteikus eiti, tik dar nežino už ką balsuot.

Vienas iš kandidatų – mano feisbuko draugas, todėl būnu informuota, kur jis dalyvavo ir kaip apie jo dalyvavimą atsiliepė žiniasklaida. Kaip feisbuko draugas nežinau ar skaito mano dosniai dalijamus pyragų receptus, bet vieną kartą buvo atsiuntęs AŽ (asmeninę žinutę). Prašė 40 Lt rinkimų kampanijai. Nedaviau.

Iš kandidatų gal tik vienas pagerbė Joniškį apsilankymu ir išgarsino pamelždamas karvę. Sako, veiksmas vyko 4 valandą ryto. Kita vertus, dviejų kitų kandidatų pavardės su kulinarinio tinklaraščio tema susiję labiau, nei likusieji. Be to vieno iš jų vardas labai gražus, kaip mano, ir tete buvo gaisrininku, kaip ir mano. Antrojo garbei mano sesė darže pasisėjo ropių.

Joniškio rajono kaimuose plinta nepasitenkinimas: “prezidenc mūsų viščiukus uždengė!” – mat skelbimų lentose rinkimų plakaitai pakavoja pranešimus, kada ir kur bus pardavinėjami višiukai.

 

Traškūs kukurūzų dribsnių sausainiai

 • 300 g kukurūzų dribsnių
 • apie 2/3 indelio saldinto kondensuoto pieno
 • 50 g saulėgrąžų branduolių
 • 1 šaukštelis aguonų
 • 2-3 šaukšteliai sezamų sėklų

Išties, galėtų nieko daugiau nebūti, tik kukurūzų dribsniai ir kondensuotas pienas. Arba galėtų būti bet kas ir bet kokiais kiekiais.Su kokoso drožlėm bandžiau – gerai gaunasi. Be aguonų bandžiau – irgi gerai. Su namine karamele vietoj kondensuoto pieno – jokių problemų, viskas gaunasi.

Sumaišyti kukurūzų dribsnių su viskuo. Jie turi likti palaidi, nesulipę į krūvą. Į kepimo skardą, ištiestą geru kepimo poieriumi dėti po šaukštą.

Kepti 180C orkaitėje apie 5 min., kol auksinė spalva pasidaro dar ryškesnė. Nuimti nuo popieriaus kai atvėsta (nes kol karšti, nelaiko formos).

Labai geri gaunasi, visus dietininkus sugundo.

4 thoughts on “Florentinai – kukurūzų dribsnių sausainiai

 • 2014/05/08 at 21:20
  Permalink

  iš pavadinimo ir nuotraukos pagalvojau, kad kokios itin traškios vištienos receptas bus… 🙂

 • 2014/05/09 at 08:07
  Permalink

  Jooo, perskaičiau ir skaniai nusijuokiau…

 • 2017/12/13 at 14:31
  Permalink

  Iskepus dabar iki Kaledu nesuges?

 • 2017/12/14 at 09:19
  Permalink

  nekepčiau dabar. Nesuges, bet nežinau ar išliks traškūs. Jų gaminimas užima tiek nedaug laiko, tai tikrai nėra didelis darbas, kurį norėtųsi pasidaryti iš anksto

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *