Krapų druska

krapu druska

Apie ką kalbame su drauge, su kuria senokai nesimatėme? Apie krapus! Pasidaliname nuomonėmis apie jų vartojimą pasaulyje, nerandame krapų Italijoje, bet randame Lenkijoje, Ukrainoje ir Graikijoje. Mūsų nuomonės absoliuč kompetetingos, nes esame giliai ištyrinėję visų šalių nacionalinius daržus ir virtuves. Pasidaliname nuomonėmis apie krapų sėklas, pirktas iš parduotuvės, nesvarbu, kad mes pačios neperkame. Jau aš tai tikrai neperku, nes kiekvieną pavasarį mano visas daržas lyg pieva žaliuoja savaime pasisėjusias tankiai išdygusiais gražučiais krapais, kurie užsikečia ant svogūnų, morkų, cukinijų ir visų kitų lysvių.

Su drauge, su kuria seniai nesimatėme, raškome gražiausias kvepiančias krapų viršūnėles ir čia pat neatsitraukę nuo lysvių sutveriame planą, ką su jais darysime. Krapų druską!

Krapų druska

  • 1 nedidelė saujelė druskos
  • 5 didžiulės saujos jaunų gležnų krapų

Santykis labai apytikslis, gali būti toks, gali būti kitoks. Krapus sudėti į smulkintuvą, užberti druska ir sumalti.

Gautą drėgną masę suberti at kepimo popieriaus, užtiesto ant kepimo grotelių. Džiovinti orkaitėje apie 60C. Tarp orkaitės durelių įspausti medinį šaukštą ar ką nors, kad būtų šiek tiek praviros. Džiovinti apie pusantros valandos, per tą laiką kelis kartus krapų druską pakedenti, nes būna sukibę į gniutulus. Tuo pačiu pabandyti ranka įvertinti, ar dar yra likę drėgmės.

Išjungus orkaitę, dar dieną ar kelias palikti, kad pabaigtų visai džiūti.

Krapų druską dar kartą permalti smulkintuvu arba sutrinti grūstuvėje, susidėti į indelius ir laikyti tamsioje vietoje.
krapu druskakrapu druska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies