Kijevo tortas

Visi juk patiriame emocijų, kai išgirstame “Kijevas”. Ir tikrai savęs klausinėjau, ar mes turim teisę gardžiuotis Kijevo tortais, kai Kijevas susigniaužęs į kumštį atlaiko karą. Pasvarsčiau ir leidau sau.

Receptus skaičiau rusiškus, pilnus aikčiojimų, ak, tai legenda, geidžiamiausia lauktuvė iš Kijevo jau nuo 1956-ųjų. Aš nieko apie jį nebuvau girdėjusi. Pirmą kartą Kijeve buvau dar “anais” laikais. Žinojome, kad ten yra toks kino teatras, kur filmus žiūri užsidėję specialius akinius (kartoniniais rėmeliais), ir gauni efektą, kuris tik vėliau buvo pavadintas 3D. Į Kijevą važiavo kolektyvas, kuriam nepriklausiau, bet mano draugė Lorka sako, tai važiuok vistiek, ir aš jos paklausiau. Traukiny buvau zuikis, ir visoj kelionėj buvau zuikis, nepagautas. Daug gražių įspūdžių, labai smagu prisiminti. Torto nei ragavau, nei lauktuvėms vežiau. Tai ko dabar ano nepatirto įspūdžio nekompensuoti? Štai receptas.

PAPLOČIAMS:
200 g kiaušinio baltymų
50 g cukraus
45 g miltų
180 g riešutų (lazdyno arba anakardžių, arba labai gerai tiko graikiški)
185 g cukraus


KREMUI:
200 g cukraus
1 kiaušinis
150 ml pieno
250 g sviesto
10 g kakavos miltelių
žiupsnelis vanilinio cukraus
1 šaukštas likerio Vanna Tallinn (tiktų ir slovakiškas romas, o orginaliame recepte buvo konjakas)

Kijevo torto papločių kepimas

Kiaušinių baltymus reikėtų palikti kambario temperatūroje 12-24 valandas. Toks Kijevo torto ypatumas – pastovėję ir pasidrumstę baltymai. Leidžiu apsispręsti, ar norėsite tą daryti, nes viskas pavyks ir iš šviežių.
Riešutus paberti ant lentelės ir peiliu sukapoti iki nedidelių gabaliukų. Viename inde sumaišyti riešutus, miltus ir 185 g cukraus.
Kitame – pradėti plakti baltymus. Kai suputos, įberti 50 g cukraus ir toliau plakti iki taip vadinamos “snapo fazės” – kai pakėlus plakimo įrankį, ant jo susiformuoja snapas.

Į plaktus baltymus atsargiai įmaišyti riešutų mišinį.
Iš šio kiekio reikės iškepti 2 papločius 20-24 cm skersmens.
Tai reiškia, reikia dviejų kepimo formų ir galimybės jas abi kartu kepti viename lygyje. Jeigu nėra galimybės vienu metu kepti abu, susimaišyti pusę produktų, iškepti 1 paplotį, tada susmaišyti likusius produktus ir kepti antrą.
Radau, kaip galima sugudrauti.
Skardą ištiesiu kepimo popieriumi. Imu lėkštę tokio dydžio, kad ant skardos tilptų dvi. Apibrėžiu flomasteriu ir gaunu du apskritimus. Apverčiu kepimo popierių, kad flomasteris liktų apačioj, o apskitimų kontūrai per popierių persišviečia. Šaukštais dedu baltymų masę, palygindama, kad užpildytų apskritimus.

Esu dariusi tris papločius, iš to paties kiekio, bet mažesnio skersmens.

Kepti 150C. Mano skaitytame recepte kepti 2 val., aš kepiau pusantros.
Palikti iškeptus papločius 12 valandų.

Kijevo torto kremo paruošimas

Sviestas turi būti minkštas, bet ne patirpęs, todėl iš anksto jį reikia išimti iš šaldytuvo ir rasti šiltą vietelę.
Puode kruopščiai sumaišyti pieną, kiaušinį ir cukrų. Dėti puodą ant ugnies ir kaitinti maišant. Po užvirimo kaitinti dar 5-10 minučių kol šiek tiek sutirštėja – pasidaro panašus į kondensuotą pieną. Leisti atvėsti.
Minkštą sviestą išplakti su vaniliniu cukrumi ir plakant vis dėti po kelis šaukštus pieno sirupo, išplakti, tada vėl dėti. Turi gautis lygus gražus kremas.
Atidėti trečdalį kremo ir į jį įmaišyti kakavos.
Į likusį kremą įmaišyti likerio. Nu arba konjako.

Kijevo torto sukonstravimas

Jei krašteliai nelabai lygūs, apipjauti.

Papločio apačiai uždėti kokius tris kremo taškus, bent po trečdalį šaukštelio, kad turėtų kuo prisikabinti prie tortinės. Aš šį patarimą praleidau, todėl kai bandžiau pjauti, tortas čiužinėjo ant stiklinio tortinės paviršiaus.

Paplotį aptepti puse kiekio baltojo kremo. Užvožti antrą paplotį. Iš likusio kremo aptepti torto šonus, kuriuos dar galima aplipinti morengo trupiniais, jei tokių yra.

Užtepti kakaviniu kremu.

Idealu būtų iš kremo konditeriniu švirkštu išspausti “kaštono žiedus” ant paviršiaus. (Žiedams padaryti įkvėpimo užteko, bet už tuos rudus kleckus pardon pardon)

Nuotraukos iš kelių Kijevo torto darymo kartų, todėl šiek tiek skiriasi spalvos, vaizdas ir kt.

Kijevo tortų receptų perskaičiau daug, daugiausiai sekiau Mary Bakery

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *