Kepti cukinijų ir moliūgų žiedai

Jau gerai nebepamenu ant kokios knygos galinio viršelio skaičiau, bet mintys savotiškai įdomios: tik moteriškos giminės sutvėrimai duoda naudą – pieną, kiaušinius, medų…

Jokiu būdu šito netaikau žmonių giminei, su mumis visiškai absoliučiai kitaip, mes gi ne dėl kieno nors naudos esame, patys kaip tikslai, ne kaip priemonės, asmenybės, kartais žvelgiančios į žvaigždes, ir išvis, su šitom temom užsivedus galima labai į lankas išeit ir labai toli blūdinėt.

Aš tik norėjau parašyt, kad cukinijų ir moliūgų žiedai būna vyriški ir moteriški. Be to, toks įspūdis, kad su vyriškaisiais gamta ryškiai persistengia – jų žymiai daugiau, negu moteriškų, tskant “dėl visa ko”, o neišaugina nieko. Nes tik moteriškos giminės sutvėrimai duoda vaisius, pieną, kiaušinius… Tai va, šičia imam ir truputį pataisom statistiką – panaudojam maistui vyriškuosius žiedus! Juos atpažinti galima iš to, kad jie sau nerūpestingai išaugę iš stiebo, skirtingai nuo moteriškųjų, kurie jau žydėjimo metu komplektuojami su vaisiaus užuomazga.

Pirmam paveikliuke – cukinijos žiedas, antrame – moliūgo, o trečiame jau gerai nebepamenu pavadinimo, pavasarį nusipirkau pakelį sėklį, kad su moliūgais ir agurkais giminiuojasi, tai faktas, turi išauginti kelių metrų ilgio vaisius, bet kol kas žydi tik vyručiai ir nežinau, ar tų vaisių aš sulauksiu. Šitų žiedų neskyniau ir nekepiau. Pastebėjau, kad vabzdukai labiau lanko moliūgo žiedus, be to jie gana maloniai kvepia, nors cukinijų žiedai didesni ir gražesni.

Žiedus nuploviau, išplukdydama visus vabzdukus (nežinau, kodėl Laura sakė, kad sunkiai išsikrapšto, maniškiai visai nesipriešino).

Suplakiau skystą tešlą iš 1 kiaušinio, 1 šaukšto miltų, druskos ir šiek tiek vandens. Padažiau žiedus ir apkepiau iš abiejų pusių nemažam kieky aliejaus. Ištraukiau ant popierinės servetėlės, paskui ragavau. Viena pati, nes daugiau nieks nepasirašė.

Nu ką… pati kepto žiedlapio struktūra, švelnumas, skonis – viskas įvertinta teigiamai. Ot kas nepatiko – moliūgo žiede toks… nu kaip jį pavadint? … toks centrinis organas, kuriame itin stipriai susikoncentravęs kvapas. Uostant kaip gėlę visai buvo malonus, o susitelkęs viename daikte ir papuolęs ant skonio receptorių nu tiesiog per stiprus. Tai paskui jį palikau nesuvalgius. Cukinijų žieduose patiko viskas, net kotelis.

4 thoughts on “Kepti cukinijų ir moliūgų žiedai

  • 2010/08/03 at 15:54
    Permalink

    Matyt pas mane kitokia vabaliukų veislė buvo 😀

  • 2010/08/03 at 18:46
    Permalink

    Matyt, Laura iš jau susikleidusių žiedų bandė juos krapštyti, tada tikrai sunkiai lenda. Nors rekomenduojama žiedus skinti ryte, kada jie pradeda skleistis, beje, tada jokių vabaliukų juose neradau. Moliūgų žiedų pas mus daugiau negu būtų galima suvalgyti ir dvigubai didesni nei cukinijų, kitam kartui teiks vežtis normalią keptuvę į sodą, nes dabar jie netilpo miniatiūrinėje 🙂 O viduje esančius kuokelius ir visus kitus gėrius rekomenduojama pašalinti, tai aš visada juos ir išimu, todėl skoniui nieks netrukdė 🙂

  • 2010/08/03 at 20:50
    Permalink

    O pas mus kaip tik cukinijos žiedai didesni.
    Taigi, normaliam žiede būna piestelė ir kuokeliai, o tame tik viena kuoka. 😀 Kitąsyk ją lupsiu lauk.

  • 2010/08/09 at 21:17
    Permalink

    Matot, man mama nuskynė ir kokius gavau, tokius turėjau, bet dabar pati žinosiu ir mamai papasakosiu, kad tam reikalui ryte reikia skinti 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *