Keptas sūris Haloumi

keptas sūris haloumiPo maksimą varinėji, pasiimi tokį nemokamą lankstinuką ir čia jau skaitosi, kad įstojai į sūrio klubą. Mes su E. pamatėm, aha, iškart nutarėm, stojam! Bet pavyko tik iš antro bandymo. Pirmą sykį kai jau ketinom stoti, lankstinuką pasiėmėm, visokių sūrių prisigriebėm kaip išprotėję (nes staiga atsirado nepaprasta įvairovė ir susuko smegenis), o kai pro kasas praėjom, tokia moteriškė mūsų lankstinuką tik capt. Sakyčiau, nušvilpė, bet kad ji patyliukais pasiėmė, nešvilpdama nei nekniaukdama. Mes su E. susižvalgėm, galvojam, ar čia verta kautis dėl narystės sūrio klube, ar nieko nedaryti. Lankstinukas nemokamas buvo, tai nutylėjom.

Ir paskui įstojom į sūrio klubą su kitu lankstinuku.

Taip, sūrių atsirado visokių. Prie kai kurių parašyta “kepimui”. Kaip kepti – neparašyta. Pagal jų logiką, jei jau esi sūrio klube, tai kaip nors išsikepsi.

Apie tuos latviškus lačplėsius nežinau, kaip juos kepti. Haloumius žinau!!! Išsitreniravau tavernoje. Reikia kepti paprastai, ant keptuvės riebaluose. Atpjovei apie 1 cm storio ir niekame nereikia išvolioti. Jis be nieko apkepa gražutėliai, nesutrupėdamas ir riebalų neprigerdamas. Halumis yra sūrokas, todėl vieno griežinėlio pomidoro nelabai užtenka.

Beje į sūrio klubą įstojom kaip tik tada, kai Valerija paskelbė Languotos prijuostės temą: say cheese, tai ta proga dar skelbiu šūkį apie maistą:

Gražus gyvenimas pasidaro dar gražesnis, kai užsikiši saldainį už lūpos!

 

8 thoughts on “Keptas sūris Haloumi

 • Pingback: Dar iš tavernos | Septyni virtieniai

 • 2013/06/05 at 23:33
  Permalink

  Dalia, turiu tokį klausimą: ar mūsų parduotuvėse parduodamas halloumi savo skoniu labai skiriasi nuo to, kurį kepdvote tavernoje? Nes aš kol kas neatradau halloumi, kuris man būtų patikęs. Pirktas Rimi gal būtų nieko, bet kepamas lydosi ir leidžia kažkokias išrūgas. Prizmoj pirkau kelių rūšių, vienas už kitą baisesni buvo: beskoniai ir girgžda tarp dantų kaip trintukai kokie. Suverčiau visą bėdą tam, kad tradicinis halloumi turėtų būti iš avių ir ožkų pieno, o ne iš karvių, kokį veža pas mus. Neprarandu vilties vis dar rasti gerą rūšį. Gal galėtum kaip sūrio klubo narė pakonsultuoti? Ačiū!

 • 2013/06/06 at 10:22
  Permalink

  Man skaniausia kepti saldaus pieno varškės sūrį (panyrą). Halumį gal neteisingą rimi pirkau (tik maximoje, turbūt, teisingi 😀 ), bet kaliošų kaliošas. Kol ką tik iš keptuvės – dar įmanoma valgyti, o po minutės, kaip Kristina sakė – visiškas trintukas.

 • 2013/06/06 at 11:41
  Permalink

  Na nežinau, ypatingai skoniu nesiskyrė. Kepė absoliuč paklusniai, jokių skystimų neišskirdamas. Menkas guminis girgždėjimas buvo, bet neerzinantis. Pagamintais jis aišku ne maksimoj ir net ne Lietuvoj, bet dabar nebeatsimenu kur.

 • 2013/06/06 at 11:59
  Permalink

  Dėkui, reikės pamėginti maximinį, gal tikrai tik ten gerą parduoda:)
  Kas liūdniausia, kad pagaminimo vieta irgi nebūtinai ką nors reiškia. Ir Rimi, ir Prizmoje yra iš Kipro atvežtų halloumi (ir iš Vokietijos, ir dar iš kažkur). Kai paskutinį kartą parsinešiau tokį visai nevalgomą, nepatingėjau išsistudijuoti etiketę ir nueiti į gamintojo puslapį. I ką? Pasirodo, gamina tokia nemaža pieninė kokių 5 rūšių halloumi, tarp jų yra “tradicinis” (brangiausias) ir “halloumi tipo” (pigesni su visokiais pakaitalais). Pas mus, žinoma, veža pačius pigiausius ir parduoda kaip gerus. Tiesa, dar esu pirkusi “Ibrahim” parduotuvėje Vilniuje, irgi buvo neskanus, tokios pat sudėties kaip Prizmoje, tik brangesnis.

 • 2013/06/06 at 12:48
  Permalink

  nesu valgius neskanaus halumio 🙂 tik kartą londone pirkau iš turko ir kažkokio keisto skonio pasirodė, todėl daugiau tokios pakuotės nebeėmiau.
  o šiaip jie visi atrodo kiek guminiai iškepti. sako, pats geriausias skonis, kai kepi storesnes riekeles, o man jis skanus visoks.

 • 2013/06/06 at 12:49
  Permalink

  ai, ir dar norėjau pasakyt, kad jo kaina lietuvoj normalėja – anksčiau be 12-13 lt nepaimtum 🙂

 • 2016/10/17 at 16:24
  Permalink

  Nežinau, kaip su maksiminiais ir kitais, Lietuvoj parduodamais didžiuosiuose prekybcentriuose, bet manau, kad tikriausias turėtų būti iš Kipro. Ne kokiose ten vokietijose ar dar kur gamintas, o Kipre. Ar bent Graikijoje. Kol kas negaliu pasakyt nieko apie vieną, pirktą Lietuvoje, nes dar tik ruošiuosi kept pirktą Gurmanijoje (yra kelios nedidukės krautuvėlės Vilniuje). O prisiminimai iš Kipro – tik patys geriausi. Pietaudavome Vasano tavernoje Pafose, ten halloumi ruošia vietiniai. Buvo tikrai nuostabus. Tikrai ne guminis, tikrai neišsilydęs. Ir su daug daug daug daržovių įvyniotas į pitą .Tiesa, “teisingas” kepimas turbūt yra kepimas ant grotelių. O kadangi anei griliaus turime, anei kur jį pastatyt, teks kept keptuvėje. Įdomu, kas iš viso to išeis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *