Kavinė Varšuvoj

Visi paviršiai nudėlioti bandelėmis ir pyragėliais, atrodo tikrai labai gardžiai ir gundančiai. Langas atidarytas į gatvę, o palangė irgi nudėliota bandelėmis, tai taip neužeisi? Tarp bandelių ir pyragėlių nedidutė pardavėja, panaši į mielą pelytę. Smulkutė, su akinukais, su tokia didele sugniaužyta kepure… tos bandelės kai taip arti visų mūsų sudėtos, tai, žinoma, gundo, bet kai pamatau, kaip tokia kobieta, laukdama , kol bandelių jai užkraus, aria pirštais po plaukus, tai…. nu nežinau… ar neapibyra jos ten plaukais ir pleiskanomis?

Kepėjas dirba čia pat. Jis turi daugiaaukštįį pečių. Apačioje kildina bulkas, uždengęs tokia stora medžiaga, paskui išsitraukia jas, atidengia, britvute supjausto paviršių ir deda kitą skyrių kepti. Kepėjas visas baltai apsirengęs, net kaliošai balti, tik plaukai ryži. Ateina dar merginos, nešdamos padėklus su putliomis bulkomis, tarp kurių prikamšyta pomidorų ir salotų lapų. Sudeda į vitriną. Nu kam tiek stengtis dėl manęs vienos?

Ai, tiesa, dar yra vyriškis juodu kostiumu, bet jis nuėjo atsisėsti toliau. Kartais tik pasirodo čia ko nors išmesti į šiukšlių dėžę prie durų.

Pelytė dirba prie atdaro lango, ir kaip jai, mažutei, nešalta su trumpom rankovytėm? Muzika groja prancūziška, pro langą matosi lenkai, einantys gatve. Kai sustoja autobusas, visi sukrunta link jo bėgom. Čia ne koks Joniškis, kur visur pėsčias gali nueit, čia miesto transportas nori – nenori privers pasportuoti.

Ant kavinės sienų senos nespalvotos nuotraukos. Languose kabo stikliniai burbulai su žvakytėmis viduje. Vadybininkė truputį miltuotu sijonu klausia, ar Pelytė galės dirbti šeštadienį. Ji galės. Kepėjas biškį išeina ir sugrįžta sugniaužtoj rankoj barškindamas grošius.

Kapučinas 10,90 zlotų. Brangiau, negu Italijoj. (nors reiktų patikrinti, ar kartais ten nepabrango. Ryt patikrinsiu, apie rezultatus informuosiu.)

Kai kur Varšuvoj buvo balų, bet šiaip saulėta.

6 thoughts on “Kavinė Varšuvoj

 • 2012/10/20 at 19:29
  Permalink

  Tai, kaip supratau, kobietos pleiskanos nuo bulkučių atbaidė ir gėrei tik kavą? 😀

 • 2012/10/20 at 20:21
  Permalink

  Aš tik kavą??? Tai jau tikrai ne! Nėra pasauly tokių pleiskanų, kurios mane nuo bulkučių atbaidytų.

 • 2012/10/22 at 11:02
  Permalink

  😀 Ir kaip lenkiškos bulkutės? Buvau Lenkijoje liepos mėnesį, nusiteikusi atsivalgyti skanių bulkučių, bet kiek ragavau tai nelabai nelabai man jos… Matyt, mūsų lietuvių skonis kitoks, nes lietuviškos bulkutės man priimtinesnės.

 • 2012/11/11 at 18:37
  Permalink

  bulkutės neblogos buvo, bet šiaip slaniausios tai būna Latvijoj

 • 2012/11/14 at 16:29
  Permalink

  Nesu tikra, bet jaučiu, kad esu apsilankiusi šitoje vietoje. 🙂

 • 2012/11/15 at 08:58
  Permalink

  Manau, kad esi, nes ji labai ant kelio, kuriuo vaikšto miesto svečiai, o tos bandelės lange praeivius gundo žiauriai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *