Kavinė Varšuvoje, pliusai ir minusai

varsuva stotis kavineDidžiausias pliusas, kad rytą 5.30 jau randi atidarytą. Autobusas į Varšuvą atvažiuoja tokiu laiku, kad nelabai ką paveiksi. Nors gatvėse jau yra šiek tiek gyvybės, pavyzdžiui galima pamatyti fainų šlavėjų, nors dangus šviesėja, bet viskas dar uždaryta. Stotis atvira, o jos gelmėse – bent dvi kavinės atviros. Atėjau į tą, kur daugiau žmonių.

Didžiausias minusas – kad nėra tualeto. Jau daug metų taikau Jūratės logistinį manevrą: kad nereiktų mokėti už tualetus, einu į kavines ir derinu poreikius su malonumais. Bo mokėti už pamyžimą man nepatinka. Bet čia manevras nesuveikia. Deja.

Puodukas popierinis, man tai minusas, bet kapučino puta tvirta, o tai jau pliusas. Cukraus išmaišymui galima pasiimti ne tik medinį šakaliuką (su kuriuo niekas nesimaišo), bet ir ilgą plastikinį šaukštą. Cukraus yra ir rudo, ir tai irgi pliusas.

 Pasirodė, kad yra wi-fi pliusas, bet jo neužskaitom, nes nors kažkur prisijungia, bet nekrauna.

Kavą taiso mergikės su ilgomis prijuostėmis. Iš fasado turbūt atrodo gražiai, iš mano taško matosi užpakaliai, kurie pro prijuostės tarpą atrodo juokingai. Nė pliusas nė minusas, užpakalis ir yra užpakalis.

 Kai apsidairau aplink, pastebiu keistą dėsningumą. Prie vieno staliuko dukra su mama (atrodo panašios, ir abiejų akiniai panašios formos), ir prie kito staliuko dukra su mama (neatrodo labai panašios, bet kai atsistoja išeiti, vyresnioji pasiima baltą blizgančią tašę, ant kurios parašyta „mummy“). Ir dar prie kito staliuko mama su dukra (mama traukia iš tašės sausainių pakelius ir dukrai juos duoda su motinišku rūpesčiu, ta negali atsistebėti, kam tiek daug) Jos kalba rusiškai, ant sausainių pakelių užrašai irgi rusiški. Man visai neaišku, kodėl mamos su dukrom susitikinėja kavinėje stotyje šeštą valandą ryto, bet pagalvoju, visai būtų fainai ir man čia su dukra. Tada kai kartu ankstų rytą Varšuvoj buvom, dar šios vietos nežinojau, ir teko šiaip vaikščioti gatvėmis pafotografuojant spalvotus arklius.

Yra ir vaikinas su tėčiu, abu panašūs. Mama irgi yra, bet kitokia. Visa ružava, kepurė avietinė.

Kampe sėdi diedukas su mineraliniu ir kalba be perstojo, lyg užvestas radijas. Vienas pats sėdi, vienas pats kalba, kad būtų įtikinamiau, gestikuliuoja rankomis. Nieks nesiklauso.

Groja muzika, palubėj kabo šviestuvai cilindro formos ir burzgia aparatas, plakdamas pieno putą. Gera gaunasi puta, kai išgeriu kavą, dar yra ką šaukštu pakabinti.

2 thoughts on “Kavinė Varšuvoje, pliusai ir minusai

  • 2013/04/08 at 23:54
    Permalink

    Didelis pliusas Daliai už pastabą apie prijuostes! Man jos irgi visada keistai juokingai atrodo, kai merginos nusisuka 🙂

  • 2013/04/10 at 13:11
    Permalink

    aha, su sijonais būtų daug normaliau

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *