Karkos vyniotinis

mėsos vyniotinisPrieš Kalėdas, kai visai rimtai svarsčiau o ką gal man jau laikas pasidaryti vegetare, Ponas Didysis Ekspertas parvilko ketvirtį kiaulės. Nebuvo mano veide tiek džiaugsmo, kiek tikėjosi, užtai jau beveik kilstelėjo balsą, bet žodžiai “ech tu motera nedėkingoji, įtikti tau neįmanoma” liko nepasakyti, nes pamatė mano rankoj didįjį peilį. Aš tą ketvirtį kiaulės šnai šnai į gabalus, nugarinę į Kauną, kumpį beigi karką į vyniotinius, o draiskalėlius į lesyklą zylėms. Dabar visas šaldiklis lašiniais užkamšytas, o aš taip ir nepasidariau vegetarė.

Kaip daryti karkos vyniotinį, pasitikrinau pagal knygą “Žiemgalos receptai”. Mėsos vyniotinius dariau antrą kartą gyvenime. Vienintelis sunkus dalykas vyniotinių daryme – atitaikyti teisingą druskos kiekį. O kitkas – labai paprasta.

Karkos vyniotinis

 • kiaulės karka
 • druska
 • česnakai
 • juodieji ir kvapieji pipirai

Česnakus sutraiškyti, pipirus sugrūsti ir sumaišyti su druska. Iš karkos išpjauti kaulą, ir mėsą peiliu apipjaustyti taip, kad gabalas būtų daugmaž stačiakampės formos. Įtrinti druska su prieskoniais. Imti skiautę marlės, sudrėkinti, ant jos uždėti mėsą. Nupjautus gabalėlius taip pat pasūdyti ir juos išdėlioti ant didžiojo gabalo, ten, kur jis buvo plonesnis, kad suvyniojus viskas būtų panašiai vienodo storio. Kur per stora, iš ten nupjauti, kur per plona, ten uždėti. Susukti mėsą, suvynioti ją į marlę ir apraišioti stipriu siūlu. Palikti 8-12 valandų.

Kepti 160C orkaitėje ne trumpiau kaip 2 valandas. “Žiemgalos receptų” autorė Ona, slapyvardžiu “Laduko Uošvienė”, sakė, po 2 valandų reikia smeigti adata ir stebėti, koks skystis išbėgs. Jei skaidrus, reiškia iškepęs. Aš adatų nesmaigsčiau. Iškepusį vyniotinį dar karštutėlį ir vis dar suvyniotą į marlę reikia paslėgti. (Slėgiau toje pačioje skardoje, kur kepė. Dėjau ant viršaus pjaustymo lentelę, o ant jos – dėžę su svarmenimis, cukraus ir kruopų atsargomis, o ant viršaus dar pilnų stiklainių, nes rimtai reikia paslėgti.) Laikyti paslėgtą per naktį vėsioje vietoje.

Išvynioti, pjaustyti riekelėmis, vaišinti giminaičius ir rinktis komplimentus.

vyniotinis

“Žiemgalių receptų” autorė Ona vyniotinius suvynioja kur kas gražiau ir lygiau, nei aš, bet pasitreniruosiu, pavyks ir man gražiau.

3 thoughts on “Karkos vyniotinis

 • 2015/01/24 at 04:50
  Permalink

  Labai grazus vyniotinis gavosi. As irgi kartais imu ir susivynioju koki vyniotini 🙂
  Man tik idomu, o kaip tu ji kepi, nereikia nieko i kepimo skarda ipilti? ar vandens, ar alaus, ar dar kazko? neprikepa prie dugno? as tai kepdama visada alaus ipilu, kartais sultinio, jeigu alaus neturiu 🙂

 • 2015/01/27 at 08:21
  Permalink

  Nieko į kepimo skardą nepilu. Neprikepa. Alus gal dėl kitų priežasčių pilamas?

 • 2015/02/01 at 17:41
  Permalink

  Reikes pabandyti kepti ir nieko neipilant.
  O alus labai gerai tinka kepant mesas orkaiteje, ypac kai kepam kalakuta, tai jau butinai reikia nepagaileti ir ipilti alaus, ir daug sviesto. Alus labai pagerina skoni !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies