Karamelinis varškės pyragas

karamelinis varskes

“Pačios juk receptų nekuriate” – buvo pasakyta kažkokioj tinklaraštininkių diskusijoje. Oi, nu kaipgi nekuriame? Pavyzdžiui šitą aš tik viens-du ir sukūriau. Užmačiau internete receptuką, kur į varškę dedamas “rududu”. Apasieis, galvoju, be rududu, negi aš pati karamelės neišsivirsiu? O paskui jau suveikė ankstesnė pyraginė patirtis, loginis mąstymas ir elementarus ragavimas.

Kai savo kūrinį nešiau per Velykas į brangiausių žmonių susiėjimą, nežinojau, ar geras gavosi. Bet kai išragavom, supratom, kad taip. Labai geras. Ir viską iki paskutinio trupiniuko suvalgėm.

 • 200 ml grietinėlės (30 proc. riebumo)
 • 200 g cukraus
 • 600 g pertrintos varškės
 • 2 kiaušiniai
 • 2 šaukštai karkmolo
 • 200 g sausainių (keturkampių, iš pakelio)
 • 100 g sviesto

Sausainius sumalti iki smulkių trupinių ir sumaišyti su tirpintu sviestu. Gautus drėgnus, bet birius trupinius suberti į kepimo formą, išlyginti, suspausti. (Naudojau 26 cm skersmens formą, bet kitą sykį imčiau mažesnę, gal 22 cm). Padėti vėsioj vietoj, kol bus paruoštas įdaras.

Cukrų supilti į puodą storu dugnu ir kaitinti pakratant ir retsykiais pamaišant kol išsilydo, šiek tiek paruduoja ir labai gardžiai pakvimpa. Įpilti grietinėlės. Užburbuliavimas toks, kad pradedi įsivaizduoti pasaulių tvėrimąsi… puodą geriau paimti pakankamai didelį, nes momentais tūris padidėja gal penkis kartus. Gavęs šaltos grietinėlės, lydytas cukrus virsta kietu kūnu, bet šildyti toliau vis pamaišant, kol karamelė ir grietinėlė susjungs.

Varškę naudoju “president” – ji jau yra be gumuliukų. Sumaišyti varškę, šiek tiek praaušusią karamelę, krakmolą ir kiaušinius. Maišyti šaukštu (ne mikseriu), ir pernelyg neplakti, nes jei įsimaišys daug oro, išsibjauros kepinio struktūra. Įdaras atrodo gerokai skystas, nebijokit, susistamantrins iškepęs ir atvėsęs.

Pilti varškės masę ant sausainių pagrindo. Kepti 160C apie 50 min., kol pasimatys, kad paviršius šiek tiek keičia spalvą, nors įdaras matosi, kad dar liūlantis. Gerai atvėsinti, geriausiai iki rytojaus.

Į grožio konkursą nenešti. Į brangiausių žmonių susiėjimą – taip.

One thought on “Karamelinis varškės pyragas

 • 2014/04/25 at 13:16
  Permalink

  Buvo geeeras !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *