Kaip kepti kiaušinį

kaip kepti kiaušinįir visai negėda internete ieškoti recepto kaip kepti kiaušinį. Atseit čia labai lengva? Cha, jei būtų taip lengva, nebūtų tada Taline L raide pažymėta ta vieta, kur užeigos padavėjas padėjo galvą dėl neteisingai iškepto kiaušinio. (Nešė tokiam vyskupui pusryčius, bet vis buvo perkepęs, o vyskupas pasitaikė nervuotas, po kelinto atnešto perkepusio kiaušinio tik paukšt ir nukirto galvą padavėjui, dabar tą vietą primena akmuo su L raide grindinyje, kurio vis man nepavyksta rasti, ir iškaba su kiaušiniene).kiausiniene

Taip kad kiaušinį iškepti tikrai nėra juokų darbs, ir instrukcijos iš interneto visai praverčia.

Pirmiausia įkaitinkite keptuvę. Ant jos – šiek tiek riebalų, pavyzdžiui aliejaus. Turi riebalais pasidengti visas paviršius gal kokiu 1 mm sluoksniu.

Kiaušinį šnai ant keptuvės. Paviršių pabarstyti druska ir juodais maltais pipirais. Ir galima kepti uždengus keptuvę dangčiu, arba pakepus iš vienos pusės, mentele atsargiai apversti jį kaip blyną ir labai trumpai keptelti iš kitos pusės. Tačiau tokiais būdais nureguliuoti, kad trynys liktų skystokas, sudėtinga.

Kiaušinis, kurio baltymas iškepęs, pakraštukai apskrudę, o trynys iš viršaus apsitraukęs migla, bet viduje skystas – tai jau tam tikras levelis.

Kaip padaryti? Keptuvę, tebesančią ant ugnies, šiek tiek pakreipti, kad riebalai subėgtų į vieną kraštą. Semti karštus riebalus šaukštu ir pilti ant trynio, kol apsitraukia balsva migla.

O galima prisigalvoti kokių “navorotų”, ir prieš kiaušinį leidžiant ant keptuvės, pakepinti ko nors, pvz. dešrelių, daržovių ar kukurūzų.kaip kepti kiaušinį

7 thoughts on “Kaip kepti kiaušinį

 • 2013/09/05 at 15:13
  Permalink

  Aš visai neseniai “atradau” kaip skaniai ir patogiai iškept kiaušinį su skystu tryniu viduje. Naudoju panašiai tokias formeles http://imgs.inkfrog.com/pix/kabicy/89004960-5.jpg
  Tų visokiausių formelių kiaušiniams tai devynios galybės yra, bet man šios patinka tuo, kad ta rankenėlė lengvai lankstosi į abi puses ir kiaušinį kepant labai lengvai galima apverst (nes jis ten prikimba iš visaus prie tos formelės)
  Kepu sausoje nesvylančioje keptuvėje (be jokių riebalų)Keptuvę įkaitinu, tada sudėlioju formeles, įmušu po kiaušinį ir kažkiek pakepu, tada laikant už tų rankenėlių pakeliu ir apverčiu kept kitą pusę. Dar truputį pakepu ir viskas. Tada imu už rankenėlės, peiliu perbraukiu palei vidinį formelės kraštą ir kiaušinis iškrenta. Labai skanu ant duonos, ar skrebučio, ir gražiai gaunasi ir patogu valgyt tokį ‘sumuštinį’.

 • 2013/09/06 at 23:41
  Permalink

  Dristų nesutikti dėl levelio 🙂 Levelis — iškepti kiaušinį taip, kad baltymas būtų tolygiai iškepęs be jokių apskrudusių kraštų ir apačios. Aš taip gerai nemoku, bet moka manasis gyvenimo palydovas.

 • 2013/09/07 at 10:52
  Permalink

  oho, Kristina, kokie “navorotai”!Ohoho!
  Adri, man tas apskrudęs kraštelis labai patinka, todėl man levelis yra kai su juo

 • 2013/09/09 at 14:19
  Permalink

  O, geras! 😀 niekada net nepagalvojau, kad kazkam taip iskepti kiausini butu sudetinga. Pamenu, dar mano mociute taip kepe, kaip aprasyta receptuke. Kadangi mano vyriskis megsta TIK toki – skystai kepta – kiausini, nuolat jam taip ir kepu. Pati megstu “paleista” (taip vadinu pradurtu tryniu kiausini), butinai apversta ir be jokiu paskrudinimu kiausinuka. taigi, kepu visuomet atskirai. vyriokui reikia druskos, pipiru, astrumo, o man nereikia nieko, nes man ir siaip kiausinio baltymas surstelejes (kai nuolat taip valgai, imi jausti kita skoni). bet vat, rauginto agurkelio tai jau butinai reikia salia tokio kepinuko 😉
  Beje, mano mociute dar gamino toki padaza salia: pjaustyti svogunu laiskai, daaaug laisku, 2-3 v.s. (pagal valgytoju kieki) grietines, truputis druskos. sudeti svogunus i vis dar karsta po kiausiniu kepimo keptuve (bet sumazinti kaitra), tik perkaitus jiems, deti grietine, gerai ismaisyti, kol suskystes, deti druskytes ziupsniuka ir – ant kiausinio. Ypac mano vaikai megsta. Aisku, kaloriju tokiame patiekale – ojoooi, bet gardu retkarciais.

 • 2013/09/11 at 14:35
  Permalink

  pažymėjau šį įrašą “virtuvės naujokui”, ką galvojam, kad visi žino, paaiškėja, kad ne visi.
  Padažiukas įdomus, reiks prisiminti pavasarį

 • 2014/11/11 at 13:24
  Permalink

  Kche…o kelionėje, ką tik atvažiavus į vietą, bet neturint turistinės dujinės, galima išsikepti kiaušinį va taip: geležinį indelį (arba folijos gabalą) padedi ant dar karšto automobilio variklio. Prieskoniukų, žinoma. Jei neturi, kartais pakelėje būna nemokamų…chi…chi…o dar ir kokia daržovė pasitaiko. Po kelių minučių valgom.
  Mėsą, suvyniotą folijoje su visais ingredientais galima padėti ant variklio beveik valandą prieš kelionės pabaigą. Pietus galima valgyti tuoj pat nuvykus, nes visi alkani.
  Sode tai turiu dėžę, išklotą veidrodžiais. Padedi metalinį puodą į dėžę ir užpakalį atkišus eini ravėti. Išverda po 2 val., tik reikia dėžę atsukti į saulę. Yra vienas minusas- kai tau beravint nuo puodo sklinda kvapai, tai ne kas….ne kas, nes vis bėgi pažiūrėti, ar dar neišvirė.

 • 2014/11/13 at 10:50
  Permalink

  oho, čia tai bent.
  Mėsa, suvyniotą į foliją ant variklio… ir paskui dar visą valandą važiuoti su visa mėsa? Taip?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *