Joniškio radijas ir rabarbarų pyragas

Iškart perspėju, kad Joniškio radijas su rabarbarų pyragu susiję tik man, ir tik tiek, kad buvo tą patį savaitgalį. Pirmiau papasakosiu apie radiją, o paskui pyrago receptas.

Apie Joniškio radiją

žinojau, kad sušneks nuo birželio 1, tai ieškojau kur pagauti. Per radijo aparatą negaudžiau, nes nepaskelbtas bangų ilgis, todė tik per kompą. Kad galėčiau girdėti, iš pradžių reikia paspausti tokią nuorodą, tada į kompą atskrenda nedidelis failiukas 63 bytų, kuris suveikia lyg landa, per kurią į mano namus įsruvena Joniškio radijas. Ir kaip galvojat, ką aš girdžiu? Joniškio radijas kokias pora minučių skanduoja: čiundra – čiučiundra, čiundra-čiučiundra, čiundra-čiučiundra… Bet mane ne taip lengva užnervuoti. Laukiu, kas dar bus. Galvoju, gal kokią vietinę naujieną paskelbs. Sugrojo gražią dainą, kurios supageidavo Rūta Gėlytė Zaiza (aš ją pažįstu!). Truputį pakalbėjo Ramūnas. Taip profesionaliai, kaip tikras radijo vedėjs, atsipūtęs ir sklandžiai lietuviškai. Lyg ne iš Joniškio būtų. (O gal ir ne Joniškio, aš jo nepažįstu). Pasakė, kad sėdi feisbuke ir leidžia mums muziką. Nu gerai, tegu leidžia… dar vis įsijungiu, gal išgirsiu ką nors tokio, dėl ko Joniškio radijo bus verta klausyti. Kol kas tai nežinau dėl ko, bet visi sako, ėėėjjj, o ko tu nori, gi tik pradžia.

Trapus rabarbarų pyragas

Kiekiai apytiksliai

  • 500 g rabarbarų
  • 5 šaukštai curaus (rabarbarams)
  • 1 šaukštas krakmolo
  • 180 g sviesto
  • 250 g miltų
  • 100 g cukraus (tešlai)
  • 2 šaukštai grietinės (tešlai)
  • 200 g grietinės (padažui)
  • 3 šaukštai cukraus (padažui)
  • vanilinio cukraus

Rabarbarus nulupti, supjaustyti gabaliukais, užberti cukrumi, įpilti lašą vandens ir pavirti uždengtame puode kol suminkštės. Galima įmesti cinamono žievelę ar apelsino žievelę. Prisiras sulčių, jei jų bus labai daug, tai pavirti ant didesnės ugnies atidengus, kad sutirštėtų, arba šiek tiek skysčio nupilti (jį sunaudoti pvz kaip padažiuką ledams). Leisti atvėsti ir įmaišyti šaukštą krakmolo.

Tešlai sudėti į dubenį sviestą, miltus ir cukrų ir pradėti rankomis gniaužyti, kad sviestas biriai susimaišytų su miltais ir cukrum. Neturi likti sviesto grynuolių. Įdėti grietinės kad suklijuotų trupinius į daugmaž vientisą gniutulą. Grietinės minimaliai, tik tiek, kad tešla sukibtų, bet nepasidarytų elastinga, nes skulptūrų mes iš jos nelipdysime. Kepimo miltelių į šią tešlą nededu, ji gaunasi trapi dėl joje esančių riebalų, todėl negalima persistengti nei su drėgme, nei su minkymu, ir vieno ir kito reikia minimaliai. 2 šaukštai grieinės recepte nurodyti tik orientaciniai, jei sukabinsit tešlą su mažiau, bus gerai.

Tešla iškloti kepimo formos dugną. Šiek tiek tešlos pasilikti užtrupinimui ant viršaus. Tešlą subadyti šakute ir kepti 200C kol gražiai pagelsta (apie 10 min). Užpilti rabarbarų įdarą, užtrupinti likusia tešla ir dar apie 15 min į orkaitę.

Dabar dar svarbus pranešimas: rabarbarų įdaras yra aštroko skonio. Jo sušvelninimui būtinai reikia vanilinių ledų, plaktos grietinėlės arba paprasčiausiaias dalykas – grietinės padažo: į grietinę įmaišome cukraus ir vanilinio cukraus. Užsidedame ant pyrago gabalėlio. Va šitaip – tobulas skonis.

One thought on “Joniškio radijas ir rabarbarų pyragas

  • 2013/01/12 at 16:52
    Permalink

    Galiu tik patvirtinti jog tai skanus pyragas, gal tas mano valgytas buvo truputi kitaip darytas bet faktas kad pyragas su rabarbarais tai toks sakdžiarugštis, gaivinantis – skanus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *