Jogurtas su keptais obuoliais

jogurtas ir kepti obuoliaiŠiandien feisbuke pasusirašinėjom apie keptus obuolius. Susirašinėjo Virtieniai su Sezonine Virtuve, cha cha! Aš tai žinau, kas ta šaunioji Virtuvė, ir ji žino kas esu aš, bet dėl konspiracijos vadinomės išsigalvotais vardais. Sezoninė Virtuvė pasidalino keptų obuolių nuotrauka ir visus ją pamačiusius UŽNORINO. Ir aš taip darysiu! Kepsiu obuolius! -nupuoliau į virtuvę, paukšt paukšt įjungiau orkaitę, iš po medžio pasirinkau obuolių. Paskui pradėjau galvoti, kaip darysiu. Nesvarbu, kad Sezoninė Virtuvė obuolius ir viską kepa tobulai, aš vistiek galiu patobulinti. Pavyzdžiui, ji parašė, kad obuolių skilteles su cukrum sudėjo ant kepimo popieriaus. Aš tuoj įsivaizdavau, kaip išbėgusios sultys susimaišę su cukrumi tyvuliuos balomis ant to popieriaus, paukšt paukšt išjungiau orkaitę ir obuolius pakepiau ant keptuvės. Jėga!

Graikiškas jogurtas su keptais obuoliais

 • 2 obuoliai
 • 3 šaukštai su kauge graikiško jogurto
 • 2 šaukštai cukraus
 • žiupsnelis cinamono
 • keli mėgstami riešutai
 • mažas gabaliukas (15 g) sviesto

Sausoje keptuvėje paskrudinti riešutus. Atidėti juos. Obuolius supjaustyti gabaliukais. Keptuvėje išlydyti sviestą, užpilti cukrų, suberti obuolius. Truputuką cinamono. Kaitinti pamaišant. Cukrus ištirps ir susimaišys su iš obuolių išsisyrusiomis sultimis. Kaitinti, kol dalis skysčio nugaruos ir jis liks tirštokas lyg sirupas. Kodėl obuoliai nepavirsta į košę, man yra paslaptis, bet neklausk kodėl, svarbu, kad nesuyra ir man tas patinka. Kai obuoliai suminkštės, užgesinti, leisti atvėsti.

Graikiškas jogurtas labai tirštas, todėl tokiam desertui puikiai tinka. Ir jo jau retsykiais būna pirkti Joniškyje. Taip ir pasikrauname į indelį – keptų obuolių, (šaukštelį slapto ingrediento – vannatallinn, bet nebūtinai), jogurto, dar obuolių, paskrudintų riešutų. Raudonos uogienės šlakelis nebūtinai, nebent dėl grožio.kepti obuoliai

 

4 thoughts on “Jogurtas su keptais obuoliais

 • 2014/09/21 at 23:05
  Permalink

  Na, Dalia, tu ir greita 🙂 Ne tik padarei, o ir dar aprašei 🙂 Keptuvėje irgi turėtų liuks gautis.

 • 2014/09/22 at 22:19
  Permalink

  taigi žinai, Rennie, kad šis receptas pasidaro staigiai. Svarbu įkvėpimas, o dėl jo šįkart buvai kalta tu.

 • 2014/10/02 at 10:39
  Permalink

  sunkumas tame, reikia prisiminti, kad pirma kepami obuoliai, o tik po to plikoma kava

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *