Imbierinė chalva

Miela Draugė, kurios kieme žydi lelijos, pasakė, kad gamins imbierinę chalvą. Galvojau – gamins kada nors, o ji sako: dabar, sėsk, lukterk, tuoj bus, kartu išragausime.
Buvau jau suragavusi begalybę trešnių, nes jų kieme ne tik žydi lelijos, bet išvis daug visko gražaus ir gero, trešnių ir kalendrų, ir… visko čia nevardinsim, nes adreso vistiek neišduosiu (namo numeris toks pat kaip mano tėvų, tik kitoj gatvėj, taip ją pirmą kartą suradau prieš n metų, pasisekė man).

Miela Draugė pasidėjo ant stalo varinę piestą ir pripylė į ją migdolų – babah! Čia bus chalva pagal Malachovą,- pasakė ji. Per migdolus varinėj piestoj – babah! Jau buvau išragavusi žalio medaus pagal Malachovą. Babahhh! Ah, galvoju, kokia graži nuotraukytė būtų su ta varine pieste, jei fotomenininkė būčiau, bet nesu, ir net fotoaparato savo neatsinešiau. Babahhh! Migdolai spyriojosi ir taikėsi iššokti ant stalo, todėl kai kurie buvo pribaigti kavamalėj.

Visus produktus tiesiog išmaišyti. Kiekiai apytiksliai:

 • 100 g maltų migdolų
 • 2-3 šaukštai su kauge medaus
 • 20-30 g malto imbiero

Visi pasiėmėm po šaukštelį ir kabinom iš bliūdo. Pirma pagavom saldumą. Apsidžiaugėm, kai pasitaikė nesumaltas migdolo gabalėlis. O tada apsireiškė imbiero ypatingasis skonis ir sužadino visus skonio receptorius.

Įvertinom, kad gerai čia gavosi. Miela Draugė viską greit nufotkino, nuotrauka tą pat minutę man buvo nuskraidinta, pakilau ir aš namų link, tada stovėdamos tarpdury dar aptarėm pačius svarbiausius dalykus, kuriem niekada nėra pabaigos, tada pasigrožėjom žydinčiomis lelijomis, tada dar pastoviniavome prie vartelių pasisakydamos svarbiausius dalykus, kurių iki tol pasisakyti nespėjom…

… ir gerumas toks… kad namo myniau šypsodamasi.

5 thoughts on “Imbierinė chalva

 • 2010/07/08 at 19:41
  Permalink

  Skaniai labai atrodo! Net dabar kai esu toookia soti 🙂

 • 2010/07/09 at 03:46
  Permalink

  Galima ir nulupt migdolus, bet nebūtina. Pagooglinau ir priėjau išvados, kad migdolų odelė nėra kenksminga, o šioje chalvoje visai netrukdo.
  Rūta, kad ir koookia soti, visuomet galima dar šaukščiuką 😀

 • 2010/07/09 at 16:02
  Permalink

  Tipo migdolų odelė kartumo duoda, bet asmeniškai aš niekad nelupu

 • Pingback: “Tu esi geras”. Kiniška pomidorų sriuba | Septyni virtieniai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies