Grikių blynai

Išlindus iš smėlio urvų, labai gera mintis būna – pavalgyt. (Nes tai ir šiaip gera mintis, visokiom aplinkybėm, nesvarbu iš kur būni išlindęs, iš urvų, iš lovos ar iš kokios nors peklos). Mano minimi urvai, beje, yra Latvijoje ir juos pamatyti reikia vedlio ir bilieto, ir labai patogu, jeigu esi tik metraspenkiasdešimt ūgio, bet jei būtum metrasspetynaisešimtaštuoni pločio, tai į kai kuriuos urvus turbūt negalėtum įsisprausti.

Tai va, kai išlindę iš urvų, visi pritarė gerai minčiai – pavalgyti, viena Pasaulio Tyrinėtoja kažko vis vaikščiojo smėlėtu keliu, žiūrėdama po kojom. Galvojau, gal ji ieško sraigės, nes kartais žmonėms įdomu būna rasti sraigę. Nieko jie su ta sraige nedaro, pažiūri, pakalba apie tai, kaip ją galima būtų suvalgyti, bet paskui paleidžia vėl. Tiesiog smagu būna rasti sraigę…

Pasaulio Tyrinėtoja grįžo su pilnom saujom akmenų, tokių, kuriuose įžiūrėjo potencialų grožį. Gi ne tik sraigėse grožis, viskas priklauso nuo to, kaip žiūrėsi.

Paskui ji mane vaišino grikių blynais.

O paskui atsiuntė jų receptą, kurį tiesiog iš laiško nukopinu ir įpastinu, kartu su gražiuoju, niekad iki šiol negirdėtu žodžiu “skiaurada”:

Grikių blynai

Pagal skrandžio alkumą ir dydį 🙂
1-2 stiklinės grikių kruopukių, kurias reikia užpilti verdančiu vandeniu. Pilti tiek, kad virš kruopukių būtų vandens per du pirštu horizontaliai 🙂 Ir uždengus dangtuku palaikyti tol kol išbrinks. Kol grikiai brinksta reikia susipjaustyti svogūnėlių laiškus, krapukus ir lašinukas arba nevirtą paukštieną – mažais gabaliukais.
Kai grikiai išbrinkę ir atvėsę sudėti porą kiaušinių, druską, pipirus – išmaišyti. Jei lašinukai sūroki – druskos mažiau. Taip pat sudėti lašinukus (vištieną), krapukus ir svogūnėlius. Išmaišyti.
Miltų dėti tiek (apytiksliai 3 – 4 dideli šaukštai) , kad įpylus šiek tiek vandenio, eitų kalbinti su šauktu vientisą masę.
Kepti skiauradoje(keptuvėje) ant aliejaus.
Šilti skanu su grietine 🙂
P.S. Jei neturite svogūnėlių laiškų, tai smulkiai supjaustykite svogūno galvutę ir trumpai apkepkite svieste 🙂
Skanaus 🙂

7 thoughts on “Grikių blynai

 • 2011/06/19 at 20:37
  Permalink

  oi noooriu 🙂 laukiu labai labai

 • 2011/06/19 at 21:44
  Permalink

  iš to, kas man buvo apie receptą atskleista, tai su gyvūnų teisėmis… neitin. Nevegetariškas buvo tas blynas.
  Dar iki rytojaus recepto lauksiu, jeigu jau neateis, pasakosiu, ką žinau

 • 2011/06/23 at 14:06
  Permalink

  O mūsuos, vidur dzūkijos miškų, kai keptuvės pabosta, skarvaaaaadose kepam. Žiū, gal kur labiau į rytus ar kur visai į kitą pusę, v raidės pasimeta.

  Blynai, ak, verti dabartinės grikių kainos, akivaizdu.
  O žiemą Kūčių imitacijai barake kepėm su virtais, o po to negailestingai sumaltais grybais. Oho, žinok, kaip skanu!

 • 2011/06/25 at 14:39
  Permalink

  išbandytas 😀 skaaanumas neišpasakytas
  oi kaip nelaiku tie grikiai pabrango

 • 2011/06/26 at 18:51
  Permalink

  su maltais grybais atrodo gera idėja. Aha, pabrango tie grikiai, bet negi mes ne bajorai, negi jau grikių nebeturėsim iš ko nusipirkt?

 • 2011/06/29 at 23:32
  Permalink

  skanu…gaminu ir as tokius…tik mesyciu jokiu nededu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies