Obuolių pyragas “popauveris”

Obuolių pyragėlis

Tam tinklapy, kur šį receptą radau, parašyta: pasižiūrit į šį “popauverį” ir iškart pamatote, kad tai nėra normalus “popauveris”. Aš tai prisipažįstu, kad nieko tokio nepamačiau, nes nesu normalių popauverių, anei jokių popauverių specialistė, o iš tikrųjų tai ir nesu specialstė atskiriant normalų nuo nenormalaus… atradinėju tas amerikas, kurias visi jau seniai žino. Ne tai, kad pyragas, bet toks didelis gerietiškas blynas su obuoliais.

Žiūriu dabar į tą nuotrauką ir pati negaliu atsidžiaugti, uj, koks gražus gavosi. Iš pirmo karto! Nežinau, jei kartočiau dar sykį, ar taip besigautų, nes veikiant kažkokiems keistiems dėsniams pirmas kartas dažnai pavyksta geriau, negu antras. Pakartot tai pakartosiu, bet gal ne šiandien, nes Ponas Didysis Ekspertas žiūrėdamas į pyragus maivosi, o man vienai viso šito gero daikto per daug. Ypač jei kasdien. 

Greitas obuolių pyragas

3-4 dideli obuoliai
20 g sviesto
1 šaukštas cukraus
Tešlai:
3 dideli kiaušiniai
120 ml pieno
30 g sviesto
vanilė
65 g miltų
žiupsnis druskos
2 šaukštai cukraus

Įjungti orkaitę, nustačius 220 C.
Obuolius supjaustyti skiltelėmis ir sumaišyti su cukrumi. Galima čia pat dar ir cinamono.
Reikalingas toks indas, kurį galėtų dėti ir ant viryklės, ir į orkaitę. Geriausia – keptuvė, kurios rankena nebijo karščio, bet kaip aš patikrinau, tai galima ir kepimo skardą ant ugnies užmesti, viskas gaunasi gerai. Keptuvėje ar skardoje ištirpinti sviestą, sudėti obuolių skilteles ir lengvai perkaitinti kol šiek tiek suminkštėja.
Suplakti visus tešlai skirtus produktus. Rezultatas skystokas. Užpilti ant obuolių.
Kepti orkaitėje apie 20 min, kol gražiai apgelsta. Kol keps, nevarstyti orkaitės durelių ir nekelti pyragui streso. Ištraukus galima apibarstyti cukraus pudra. Valgyti šiltą. Su šaukštu atgniaužus nuo kepimo indo, nes dailiai nesipjaus. Ir ne todėl, kad prilipęs būtų, nes neprilipęs, bet tiesiog tokia jo amorfinė konstitucija.

Ypač skanu su ledais.

receptas iš: http://www.joyofbaking.com/breakfast/ApplePopover.html

2 thoughts on “Obuolių pyragas “popauveris”

  • 2013/09/20 at 12:13
    Permalink

    Nu, kalusyk, jeigu tas Ponas Didysisi Ekspertas maivosi, ar negali mums su seneliu sušvilpt?

  • 2013/09/20 at 12:50
    Permalink

    Ir man tas pats — antrą kartą kepinys kažkodėl pavyksta prasčiau. Gal sėkmės apsvaigintos nedovanotinai atsipalaiduojam?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *