Filo pyragėliai su nesaldžia varške

Vakar parėjau namo dalinai baltu kairiu šonu. Ėjau per remontuojamą pastatą, žiūriu vienoj vietoj ant grindų padėtas lapas su žodžiu SLIDU. O pasirodo, teisybė parašyta!

Kas apmaudu – kad parėjus namo užuojautos nesulaukiau. Papasakojau visą situaciją, galvojau bent paglostys, o tiems tik atrakcija ir įrodymas, kad esu kerėpla. “Jei buvo parašyta, kad slidu, tai ko griuvai?”.

Ligtais užrašo perskaitymas išgelbėtų nuo slidumo aplinkybės!

Ligtais užrašą perskaičius aš turėjau kaip kokia antis purpt ir perskristi tą slidžią atkarpą!

Ėjau, perskaičiau ir paslydau. Kapiec mano išeiginiams treningams, visas kairys šonas baltomis dėmėmis, ir nežinia ar išsiplaus.

Filo trikampėliai su varške

reikės:

 • filo tešlos
 • tirpinto sviesto
 • varškės įdaro

iš vieno filo tešlos lakšto išeina 2 trikampėliai. Į kiekvieną telpa maždaug pusantro šaukšto varškės. Vienas vidutinis valgytojas vienu prisėdimu suvalgo kokius du trikampėlius.

Varškės įdarui į varškę įmaišau šiek tiek sviesto, druskos, šaldytų smulkintų špinatų, krapų, maltų pipirų, kiaušinį ir truputėlį krakmolo.

Filo tešlai leidžiu atšilti. Išimu vieną lapą ir supjaustau išilgai į 4 ruožus. Paviršių patepu tirpintu sviestu ir sudedu po 2 ruožus vieną ant kito. Ant vieno galo uždedu varškės įdaro ir pradedu lankstyti trikampiais. Kol sulankstau iki ruožo galo, varškė jau iš visų pusių būna užsidengusi.

Sulankstytus trikampėlius kepu orkaitėje. Ar iškepę, sprendžiu pagal išvaizdą. Kepa neilgai, maždaug 12 minučių. Skanūs karšti. Atvėsę irgi geri

P.S. Toks lankstymo būdas gerai tinka ir plastikinimas maišiukams, kuriuos jei sugrūdi į stalčių bet kaip, išsidraiko kaip netikėliai, o sulakstyti iš pradžių į juostą, o paskui trikampiukais užima mažai vietos.

4 thoughts on “Filo pyragėliai su nesaldžia varške

 • 2012/01/06 at 18:45
  Permalink

  kaip paprasta ir greita..;)
  aš kaip tik šiandien nusipirkau filo tešlos, tad manau greitu laiku kažką išbandysiu..;)

 • 2012/01/11 at 10:17
  Permalink

  man patiko pyragėlių suvyniojimo principas, o įdarai juk gali būti visokie

 • Pingback: Varškės pyragai | Septyni virtieniai

 • 2014/05/20 at 23:15
  Permalink

  Kur perkat filo tešlą? Kaune prekybcentriuose neradau :/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *