Kitokie cukinijų blyneliai

Mano feisbuko draugai, bent jau kai kurie, mėgsta nusifotkinti šalia visko: prie įėjimo į pilį ir prie netikrų karvių, siekdami svetimo džipo durelių, greta žydinčio krūmo arba raudonų plytų sienos, arba akmeninių liūtų, karietų ar auksinių kupolų, arba įlindę į žemės ūkio naudmenas, pagal sezoną anksčiau buvo būtinai į rapsus ir aguonas, bet dabar dar į kanapes. Be to jie, tie feisbuko žmonės, neparašo, kur yra ir kokiom aplinkybėm, nes “tegu būna intriga”.

Kai papuolu į feisbuką, visai nenarplioju jų paspęstų intrigų.

Mane dažniausiai visai kiti dalykai pasigauna. Pvz. vakar vis lindo į akis ir užkerėdavo video receptai. Viename jų buvo rodomos ripkom pjaustomos cukinijos ir iš jų kepami blyniukai.

Atsiplėšiau nuo kompo, sulaksčiau daržas – virtuvė, šnai – šnai suraižiau cukinijas ripkom, ir buvo blynelių. Negaliu garantuoti, kad viskas kaip tame video, bet Ponas Didysis Ekspertas sakė, kad buvo geri. O jeigu jau jis taip pasakė…

Kitokie cukinijų blyneliai

  • 1 nedidelė cukinija
  • druska
  • 2 kiaušiniai
  • 3-4 šaukštai miltų
  • aliejaus kepimui

Cukiniją supjaustyti plonais griežinėliais apie 2 mm storio. Užberti druskos, rankomis išmaišyti, kad druska pasiskirstytų. Palikti apie 20 min., tada nupilti atsiradusį skystį.

Įmušti kiaušinius. Išmaišyti. Užberti miltų, vėl išmaišyti.

Įkaitinti keptuvėje aliejų. Šaukštu imti tešlą su 3-5 belekaip susiraičiusiais cukinijų griežinėliais ir kepti ant vidutinės ugnies kol apkepa iš visų pusių.

Galima valgyti su uogiene, grietine arba be nieko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *