Cukinijos blynai, dublis 2

Galiu pranešti visiems, kas nežino, kad ta ryški žvaigždė, kas vakarą pasimatanti rytų pusėj nelabai aukštai virš horizonto iš tiesų ne žvaigždė yra, bet Jupiteris.

Vakarais matau jį virš kaštonų, kurių šakas kaimynas taip drastiškai nugenėjo, kad dabar tėra tik ilgi vertikalūs strypai su minimalistiškais lapų vainikais.

Labai juodomis naktimis į Jupiterį, pakilusį virš saulės išdegintos stepės, pasižiūri Ponas Didysis Ekspertas, išėjęs už kiemo pasiklausyti nakties, kuri nepertraukiamai transliuoja cikadų radiją.

Prieš užsitraukdamas palapinės užtrauktuką, pasižiūri į žvaigždėtą dangų Geriausias Olandas. Jo palapinė Vengrijos pievose, žolė rasota, jo rūbai  pilni laužo dūmų kvapo, labanakt jis pasako lenkiškai.

Žvaigždynus ir Jupiterį atpažintų Netipinis Vokietis, jei galėtų kas vakarą juos įžiūrėti pro gatvių apšvietimą. Jis perskaitė vokiškame laikraštyje, kad rugsėjį šalia Jupiterio matysis ir Uranas, jam patiktų juos matyti, bet šį rugsėjį neplanuoja jis kelionės į Lietuvą, kur žvaigždes ir Paukščių Taką galima žiūrėti nuo kiemo pievelės, visiem sugulus ant vieno patiesaliuko.

Reduti, o kaip Jupiteris estiškai?

O kaip estiškai cukinija? Pavyzdžiui suomiškai tai Kesäkurpitsa (pažaidžiau truputį su google vertėju).

Kiekiai apytiksliai:

2 puodukai tarkuotos cukinijos
1 šaukštas pesto padažo
1 šaukštelis granuliuoto česnako
žiupsnelis džiovintų prieskoninių daržovių mišinio
1 kiaušinis
2-4 šaukštai miltų
druskos, pipirų
Riebalų kepimui

Sutarkuoti cukiniją, padruskinti ir palikti bent pusvalandžiui. Nupilti šalin atsiradusias sultis.
Dėti visus priedus. Miltų tiek, kad būtų tiršta, šaukštu kabinama košė.
Kepti keptuvėje karštuose riebaluose iš abiejų pusių.

E. pasakė – skonis kaip vištienos. Cha, jei būčiau jai išdavus, kad dėta pesto, gal būtų net nevalgius, nes pesto ji atseit nemėgsta. Gerai, kad čia ne visad paskaito, tai dabar nežinos nuo ko tunka.

Cukinijos blynai, dublis 1 – su kukurūzų kruopomis
Cukinijos blynai, dublis 3 – su džiovintomis slyvomis

5 thoughts on “Cukinijos blynai, dublis 2

 • 2010/09/09 at 20:38
  Permalink

  Rašytoja tu tikrai puiki, Dalia. Ir turi gerą jumoro jausmą. Ir ilgesingai nedejuoji, kad liūdna, pavargsti, nespėji ar dar kaip nors… Ir receptai geri. Žodžiu, sklinda gera energija ir gyvenimo džiaugsmas nuo tų septynių virtienių… 🙂

 • 2010/09/10 at 15:48
  Permalink

  Oi, vos nepramiegojau, kad čia į mane kreipiamasi 🙂

  Na, Jupiteris estiškai ir yra Jupiteris, tik be lietuviškos galūnės rašomas – Jupiter. Ir net kabo beveik lygiai ten pat, kur ir tavasis, ir matomas ryškiai, tik stebimas pro 5 a. virtuvės langą, ne nuo pievutės.

  Kur kas prasčiau su cukinijom. Nenaudoju aš tokio daikto nei auginimui, nei maistui. Tad ir pavadinimo nežinau… Žodynas sufleruoja, kad kabatšokk. Tai tikriausiai taip ir bus. Ką googlė mano šiuo klausimu, nežinau, mes šiek tiek apsipykusios.

  Skanių blynų!

 • 2010/09/14 at 11:25
  Permalink

  ačiū, Aušrra

 • Pingback: Cukinijos blynai, dublis 1 | Septyni virtieniai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *