Cukinijos blynai, dublis 1
“Nugyveno jin ilgus metus ir tik neseniai sužinojo, kad pačios geriausios cukinijos yra mažos, neužaugę, o ne tos, kurios būna didžiulės ir kietos”,- sako mano vaikystės gatvelės kaimynas apie savo žmoną.
Užsuko pasiskolinti fotoaparato, kad jį nufotografuotų kapinėse prie akmens, ant kurio jau yra jo pavardė. “Dabar ten taip gražiai žydi gėlės, reik nusifotografuot ir nusiųst broliui, parodyti į kokį bendrabutį ruošiuos persikelti.”
Cha, bendrabutį! Smagiai jam gaunasi, apie ką bekalbėtų, o pakalbėti tai jis mėgsta.
Dėl cukinijų aš pati žinau, kad geriausios yra jaunutės, minkštutės, dar su žiedo sijonu ne visai prarastu, ir kasmet pavasarį sodindama cukiniją, pasižadu, kad šiemet tai tikrai… nupjovinėsiu visas, kol dydžio kaip aguriecas, kol nesukietėja kaip pikčiurnos rimtuolės, nes dažniau nupjaunant, daugiau naujų megsis, ir tt. ir pan., ir išvis taip yra teisinga.
O gaunasi, kad vistiek aš tų kietuolių storaškūrių sulaukiu, nu taip jau yra, kad mano mintys ir gyvenimas ne vien apie daržą ir cukinijas sukasi, gyvenu gyvenu, tik pasižiūriu, kad cukinijos ir vėl peraugo.
Nu ir ką?
Nu ir tą! Sutarkuojam jas! Ir į blynus!
Kiekiai apytiksliai, bet atmenam,kad visa kita yra tik priedai, didžiąją dalį sudaro cukinija.
2 stikilinės tarkuotos cukinijos
Druska
2-3 šaukštai trupinto varškės sūrio
1 kiaušinis
2 šaukštai kukurūzų kruopų
4-5 šaukštai miltų
žiupsnelis kepimo miltelių
Riebalų kepimui
Cukiniją tarkuoju su žieve, jei ji nėra visiškai kieta. Jei sėklos dar malonaus kietumo perkąsti, palieku, jei kietos – šalinu. Tarkius sumaišau su druska ir palieku bent pusvalandžiui. Po to nusunkiu atsiradusį skystį.
Įtrupinu varškės sūrio. Manau, gerai būtų ir su varške, bet man ana išdrįso pasenti.
Įmušu kiaušinį, įmaišau kukurūzų kruopų. Miltus sumaišau su kepimo milteliais. Miltų dedu tiek, kad tešla gautųsi tiršta.
Dedu po šaukštą ant keptuvės su aliejum ir iš abiejų pusių apkepu.
Skanu valgyti su kuo nors saldžiu – skystu medumi arba grietine su cukrumi ir uogomis.
Ant danties įdomiai traška kukurūzų kruopos. Nežinau kokia kalba, bet tikrai jos vadinasi kukurica.
Cukinijos blynai, dublis 2 – su česnakais
Cukinijos blynai, dublis 3 – su džiovintomis slyvomis
Apie kaimyną tai girdėjo visas blokas. Mes nusprendėm, kad irgi tokio norim. Labai jau smagus jo humoro jausmas. Kaip kokio Erlicko – sakė panelė A.
O panašius blynus kadais kepiau. Patiekiau savo brangiųjų teismui, valgė ir ausimis lapsėjo. Jie taip ir nesuprato, iš ko čia, o aš tyčia tyčia (tau tą karvę nupirksiu) nesakiau. Žinojau, brolis nevartoja cukinijos. Arba mėsa su bulvėm/makaronais/ryžiais ir aiškiai matomais pomidorais, arba visiškai desertinis patiekalas, nereikia čia man tavo daržovių visokiom neaiškiom formom – mėgsta atbambėti. O ką? Svarbu tinkamai pateikti.
Ma rods, kukorica – kukurūzas vengriškai. 🙂
Valio, būtų bent vienas suprantamas vengriškas žodis 😀
Jooo, ta vengrų kalba tai siaubinga – nė vieno tarptautinio žodžio. Žiūri į tekstus kaip avinas į naujus vartus ir nė velnio neina net esmės suprasti. 🙂
Labai patinka man tavo rasymo stilius!
Ziu, ačiū
Insolente, aš tavo brolį turbūt pažįstu, žiūrėk šį įrašą, ar ne jo žodynas?
Pingback: Jeigu atrodai kaip blynas, nesisiūlyk fotomodeliu… cukinijos blynai, dublis 3 | Septyni virtieniai