Cukinijos ant batono, tokios atseit brusketos

по русски

Jos auga kaip patrakę.

Tai ne tos kuklios standartinio dydžio prekybcentrio cukinijos – guli anos lentynose bet kokiu metų laiku, tylom sau gundo… Ne visad sėkmingai gundo, kartais begulėdamos pavysta, tada nukeliauja į nukainuotą lentyną, “ėėėėė, imkit mus! mes skanios ir pigios!!!”. Taip, ir skanios, ir žalios, ir viskas su jom tvakoj… turbūt.

Svarbiausia – jos neguli man ant sąžinės. Lai sau guli prekybcentry, lai sau gundo. Reikia – nusiperku, o jei nereikia tai nereikia.

Už tas, kurios darže, jaučiuosi atsakinga. Nupjaunu – atauga! Nupjaunu – atauga! Dydis kaip geros kuokos, tiesa dar maloniai minkštos, bet jau nebeįmanoma visos į blynus sutarkuot, nes prausiamo bliūdo reiktų ir daug valgytojų, kurie nesivaipytų. Tai sutarkuoji trečdaliuką, paskui dar kelis cm kur nors slapčiom įmaišai, paskui….

nu vienžo galėčiau ilgai rypauti,

bet reikia galų gale kažko imtis.

Imuosi peilio.

Pjaustau cukinijas ripkom, kepu ir darau sumuštinius.  Ant paskrudintos batono riekės. Galėčiau netgi vadinti brusketom (bruschetta), jeigu norėčiau. Mano cukinijos, mano batonas, kaip norėsiu, taip ir vadinsiu, ane?

 • Paskrudintą batono riekę ištrinu česnaku. Uždedu aliejuje apkeptą cukiniją, o ant jos – ploną riekelę sūrio. (suprimityvintas Lauros sumuštinis). Arba sūrį dedu į tarpą – ant šilto skrebučio po karšta cukinija, sūris net išsilydo iš laimės.
 • Arba dar papildau džiovintom slyvom.
 • Arba dar papildau graikiškais riešutais – tą kuris su slyvom, ir tą kuris be slyvų.
 • Slyvų nededu, riešutų nededu, česnakų dedu pasmulkintų, sūrį dedu, ir dar pomidorą ant viršaus.
 • Arba ant cukinijos po pomidoru uždedu majonezinio česnakinio padažo.
 • Arba cukiniją ne šiaip apkepu aliejuje, bet prieš tai padažau į miltus, arba į tešlą.

Nei visa cukinija, nei visos galimybės dar neišnaudotos, žiūriu gali man gautis cukinijų serialas.

Aš jame vaidinu maniakę. Su peiliu.

9 thoughts on “Cukinijos ant batono, tokios atseit brusketos

 • 2010/07/29 at 20:01
  Permalink

  Jei cukinijos smarkiai puola, galiu dar papasakot apie šokoladinį cukinijų pyragą, kuriam sueina 3 stiklinės tarkuotos cukinijos ir šiaip skanus labai 😉

 • 2010/07/29 at 20:50
  Permalink

  Laura, pasakok apie pyragą, suviliojai, tai niekur nedingsi, juk cukinijų metas…O tos brusketos, kad ir kaip linksmai skamba, super dalykas, ypač kai pavarai serialą…

 • 2010/07/29 at 21:03
  Permalink

  Užkrėtė Dalia su brusketom, bus naktipiečiams su vyneliu 🙂
  Aušra, pas tėvus užderėjo šilauogės ir kaip tik mieruoju Jūsiškę tartą kept 😉 Taigi apie pyragą, reikės:
  1,5 puodelio aliejaus
  1,6 puodelio cukraus
  4 kiaušinių
  2 puodelių miltų (šiaip dedu tiek, kad tešla gautųsi gana tiršta)
  0,5 puodelio kakavos
  2 šaukšteliai kepimo sodos
  2 šaukšteliai cinamono
  1 šaukštelis druskos
  3 puodeliai tarkuotos cukinijos
  1 puodelis susmulkintų graikiškų riešutų (nededu kažkodėl)

  Sumaišykite aliejų, cukrų ir kiaušinius. Sumaišykite sausuosius produktus. Supilkite sausuosius produktus į skystąjį mišinį. Sudėkite tarkuotą cukiniją, riešutus ir išmaišykite. Jei reikia dadėkite miltų. Supilkite į riebalais išteptą skardą ir kepkite 180C temperatūros orkaitėje 45-50 minučių. Ant iškepusio pyrago mėgstu užlieti tirpinto šokolado ir pabarstyti smulkintais riešutais 😉

 • 2010/07/29 at 23:10
  Permalink

  kaip pavydziu tiek cukiniju… man jos nerealiausia darzove – ir blynai, ir apkepai, ir pyragai, ir troskiniai, ir uzkandele(jei pjaustai juostelem, volioji kiausinyj ir dziuveseliuose ir apkepi trumpai), ir sriuba, ir net uogiene jas su slyvom pamaisius nereali… tik kad siemet tenka tik pirktinemis tenkintis, tai kur jau ten:( is paminetu patiekalu butu gerai nors puse pasidziaugt. Lauksiu serialo is sios darzoves gyvenimo;)

 • 2010/07/30 at 11:35
  Permalink

  O aš pernai “gaspadinėj” nužiūrėjau šitą receptą, žiauriai gerai peraugusioms cukinijoms sunaudoti, ir puikiai valgosi kaip garnyras žiemą:
  Padažas su cukinijomis
  · 2 kilogramai pjaustytos cukinijos
  · 500 gramų paprikos
  · 500 gramų morkų
  · 400 mililitrų konservuotų anansų
  · 500 mililitrų pomidorų padažo
  · 200 gramų aliejaus
  · 200 gramų acto
  · 200 gramų cukraus
  · 1 šaukštas druskos
  Gaminimas:
  Morkas supjaustyti mažais kubeliais, sudėti į puodą su aliejumi ir troškinti, tuo tarpu susmulkinti ir sudėti į puodą paprikas, supilti cukrų, actą, druską, ananasus, pomidorų padažą ir kubeliais supjaustytas cukinijas (actas neleidžia sutežti). Troškinti 45-50 min. Sudėti į paruoštus stiklainius ir sandariai uždaryti. Gaunasi lietuviškas “Uncle Bens” padažas.

 • 2010/07/30 at 19:30
  Permalink

  čia viena tokia maniškio blogo skaitytoja uždavė klausimą “ar nežinote, tamsta, kaip cukinijų saldainių pasigaminti”. aš kone paspringau žaliąja arbata, kurią tada sriubčiojau… tai vat nemoku… o gal kas žino kas tai per velnias ir kaip gaminamas? jei jau čia cukinijų tema plėtojasi…
  P.S. būčiau arčiau tos vietos kur Dalios cukinijos veši… ech…

 • 2010/07/30 at 20:59
  Permalink

  Laura, buvau to pyrago receptą užtikus…hmm… nežinau… ar tu esi kepus? Skanus?
  Aušrra, kai pavadinam brusketom, kažkaip net skaniau atrodo, ane?
  Ramune, tau tik reik aplankyt kokį giminaitį kuris turi daržą, nereikės nė prašyt, patys įsiūlys, ir dar dėkingi bus, jei imsi. Mano darže jos šiuo momentu truputį užsipauzino, bet pirmiau tai siūliau visiem.
  Rūta, panašias makaliošes esu darius, bet nesugalvodavau dar ir ananasų įdėt, jaučiu iškart pereina į kitą levelį, nebe šiaip makaliošė, o Uncle Ben’s. Reiks išbandyti, ačiū.
  Egidija, aha, suprantu, aš irgi springstu, kai mane tamsta pavadina. Cukinijų saldainių nesu girdėjus, bet spėčiau, kad tai gali būti cukrinukai – sirupe išvirti ir paskui apdžiovinti gabaliukai.

 • 2010/07/30 at 22:43
  Permalink

  Kepus, kepus…skanus ir dregnas gaunasi

 • 2010/07/31 at 15:22
  Permalink

  Nu tikrai bandysiu, kad jau recepto užsiprašiau, laukite atsiliepimų…:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *