Citrinų kremas

Aš nežinau, kas man pastaruoju metu užeina, kaip tik atsistoju virtuvėj prie kriauklės ir viryklės, taip iš kažkokių atminties gelmių iššliaužia Majakovskio eilėraščio eilutės apie tarybinį pasą. Kažkada reikėjo išmokti mintinai, bet kodėl dabar pradėjo lįsti ant seilės būtent tos eilės, o ne “jau saulelė vėl atkopdama budina svietą…”, ir kodėl būtent prie kriauklės ir viryklės? Paaiškinti negaliu.
Plaudama vakarykštes lėkštes apmąstau dvidešimtojo amžiaus pradžios darbininką ir valstietę, kurie neturėjo jokių šansų savo pasus parodyti muitininkams, absoliuč jokių valstybių muitininkams, bet užtat mintinai galėjo deklamuoti eilėraštį apie tai. Ir tą šveicarą muitininką, kuriam tarp danų ir švedų pasų pasitaikė keistos valstybės dokumentas, ištrauktas iš plačių Majakovskio kelnių. Ar tikrai baisu buvo paimti, lyg kokį ežį ar britvą abajudoostrają… zmeju dvuchmetrovorostuju… o kažin, kur tas Majakovskis keliavo, ir kokiais reikalais? Ir ar saugi vieta pasui yra kelnėse?
Suplaunu lėkštes ir tvarkingai susiplaku citrinų kremo, nežmoniškai skaniai rūgštaus. Ne visi jį gali valgyti, nes rūgštumas labai jau nuoširdus. Bet jau kam patinka, tai ne šiaip sau “neblogs”, bet labai labai šaunus. Pirmą kartą gaminau ir nufotkinau dar žalią vasarą, ir laiks nuo laiko pakartoju

Citrinų kremas (lemon curd)

 • 3 dideli kiaušiniai
 • 3/4 puoduko (150 gramų) cukraus
 • 2 -3 citrinų sultys
 • 50 g sviesto
 • tarkuotos 1 citrinos žievelės
Citriną gerai nuplovus nutarkuoti žievelę. Išpausti sultis. Viską, kas išvardinta recepte. sumaišyti metaliniame dubenėlyje. Uždėti jį ant puodo, kuriame verda vanduo, ir maišyti neatsitraukiant, tol, kol sutirštės. Galiu pasakyt, pradžioje visai nepanašu, kad kas nors čia ketintų tirštėti, bet paskui ateina magiškas momentas, ir tada-aa-a-am!
Jei paskui bus paliktas dubenėlyje, užsidės tokia nelabai graži plutelė. Geriausia – sudėti į stiklainiuką ir pasidėti į šaldytuvą. Paskui po šaukštuką, po šaukštuką ir gana greit sunyksta.
Teoriškai, turėtų kažkas neblogo gautis ir su kitokiais skoniais, ir aš bandžiau, ir su obuoliais, ir su vyšniomis. Deja, nieks gers nesigavo, kremas būdavo apyšlykščio skonio, kurio vieną kitą šaukštą šiaip taip sukankindavau, bet paskui net ir aš pasiduodavau ir ištėkšdavau lauk. Vyšninis be to dar buvo bjaurios spalvos. O citrininis – nuostabus!

10 thoughts on “Citrinų kremas

 • 2012/01/20 at 09:46
  Permalink

  hmmm…. tikrai?

 • 2012/01/20 at 15:11
  Permalink

  Oi, prisimenu Majakovskio eiles apie pasą. 8 klasėj per rusų k. egzaminą ištraukiau kaip tik tą bilietą ir pasakiau atmintinai. Kažin taip uždavus dabartiniams aštuntokams, vajė vajė….
  O beskaitant apie citrinų kremą iškart pasidarė burnoj labai rūgštu, šis receptas tikrai ne man.

 • 2012/01/20 at 23:00
  Permalink

  dariau ir aš kažkada tokio kremo. tai labai tiko kaip įdaras tartui. o va vienas man niekaip – kažko kiaušiniai jaučiasi ir viskas. tai stovėjo cieli du slovykiukai šaldytuve kelis mėnesius, kol neapsikentusi išmečiau… bet gal duoti antrą šansą ir vėl pasigaminti?

 • 2012/01/21 at 11:18
  Permalink

  man kiaušiniai nemaloniai jautėsi tuose su vyšniom ir obuoliais, fui, o su citrinomis – tobulai. Ir į tartą dėjau, ir šiaip kabinau. Galvoju, kad pavyko atitaikyti gerus produktų santykius. Jei suteikinėsi dar šansą, gal bandyk kitą receptą.
  Alba, šiandieniniai aštuntokai užtat moka tokių dalykų, prieš kuriuos mes pasuotumėm

 • 2012/04/06 at 20:48
  Permalink

  Hm, o kažin kaip su laimu būtų..?:)

 • 2012/04/07 at 20:16
  Permalink

  ot nežinau… nebandžiau, o teoriniai išmąstymai ne visada pasitvirtina

 • 2015/07/13 at 01:54
  Permalink

  O as tau kazkada siunciau Lemon Curd recepta. Panasu, bet skirtinga technika ir zymiai daugiau sviesto.
  Be to siunciau zaliavalgiska varianta (su avokadu). Ar bandei kada?

 • 2015/07/16 at 22:21
  Permalink

  bandžiau surasti kur siuntei, ir neberadau

 • 2015/07/17 at 07:19
  Permalink

  dabar jau nebedarau lemon curd, o avokado varianta turiu kazkur uzslepta toj kavinukej kuria po biski atidarom.
  … itraiu kad siunciau i gmail tau.
  buvo gal kokios 2 dienos pries mano gimtadieni… pries 3 metus turbut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *