Mielinė tešla iš šaldytuvo

Pyragėliai

Į istoriją galima įeiti visokiais būdais. Pvz viena kino kritikė nepalankiai atsiliepė apie katiną Garfildą, užtai sekančios serijos pagrindinis blogietis turėjo jos pavardę: ponas Dargis. Viskas, dargio pavardė apdergta amžiams, nors bėk į teismą ir orumą prisiteisk.

Chruščiovas Nikita demaskavo asmenybės kultą ir sukėlė Karibų krizę, tačiau labiau išgarsėjo per kukurūzus. Dar tuo, kad nusiavęs batą kažkur su juo pasibaladušino.

O į rusiškų virtuvių repertuarą įėjo taip vadinama “Chruščiovo tešla”. Atseit, Nikita tokią tešlą labai mėgęs.

Kas čia dabar žino…

Pabandžiau ir aš tokią tešlą, ir visai ji man patiko.

“Chruščiovo tešla”

 • 50 g mielių
 • žiupsnelis druskos
 • 2 šaukštai cukraus
 • 200 ml pieno
 • 200 g margarino
 • miltų

Mieles ištrinti su cukrumi ir druska. Sudėti minkštą margariną, šaltą pieną, miltus ir suminkyti tešlą. Miltų tiek, kad tešla būtų minkšta, bet neliptų prie rankų. Įdėti tešlą į šaldytuvą.

Rašoma, kad ši tešla gali ilgai būti šaldytuve negesdama, geriausiai jei ten pastovi per naktį, o trumpiausiai turėtų pabūti bent keturias valandas.

Aš ketinau ją laikyti keturias valandas, bet kadangi reikėjo skubiai važiuoti paklausyti Kulikausko (kas pasakė, kad paparčiai žydi?), tai išėmiau iš šaldytuvo tik po paros. Viskas su ja buvo gerai, šiek tiek pakilusi ir labai paklusni minkyti, maloni tokia tešla. Tinka nesaldiems pyragėliams (išbandžiau su daržovėmis ir mėsa), arba supjausčius kokiom nors lazdelėm ar rombeliais, apibarstyti sezamais ir prieskoniais ir šiaip pakrimsti.

Įdomūs kepiniai gaunasi, neturi įprastos mielinės tešlos purumo, tačiau minkšta ir šiek tiek trapi. Ir kol šilta gera, ir atvėsusi. Puiki nesaldiems pyragėliams.

P.S. Ieva, Ieva ir Jolita, jeigu ką, tai su tokia tešla ir kibinų galima pasidaryti.

Tešliukas su sezamais, česnakais ir Viduržemio jūros žolelėmis

7 thoughts on “Mielinė tešla iš šaldytuvo

 • 2011/06/27 at 11:19
  Permalink

  Ir mes klausėm Kulikausko, Giniočio, Ancevičiaus ir dar kitų Jakiškių dvare. Nuostabus vakaras!

 • 2011/06/27 at 15:41
  Permalink

  taip! Klausytis dainų pusiau prigulus ant žolės, užgurkšnojant Ugnės vyneliu. Pro nusvirusias liepų šakas saulės spinduliai, ant maumedžio viršūnės gandras… alba, ar tu mane, o aš tave pažįstu?

 • 2011/07/03 at 17:32
  Permalink

  Nežinau, ar mes viena kitą pažįstam. Aš iš netolimo kaimo, iki Jakiškių man apie 4 km. Jakiškių dvaras nuostabus, labai miela, šilta, draugiška jo šeimininkė Meilė. Ji traukte traukia žmones. O Ugnė gal menininkė?

 • 2011/07/04 at 10:42
  Permalink

  Nagi vakar išbandžiau šitą tešlą. Tik nesusilaikiau ir įdėjau porą kiaušinių. Šaldytuve teišlaikiau valandą, nes jau buvo vakaras ir greičiau norėjosi kažką kepti. Šaldytuve maišely ji nemažai išsipūtė, kad kiek, būtų maišelis susprogęs! Priraičiau bandelių su aguonom, cinamonu. Skanu ir greit!

 • 2011/07/06 at 11:17
  Permalink

  Mano įsitkinimu mielinei tešlai kiaušinių poreikio nėr. Net kai visko turiu ir darau prašmatnią, kiaušinių arba visai nededu, arba tik kokį vieną. Jei su aguonom ir cinamonu, tai turbūt darei saldžią tešlą? Man rods, galima sakyti, kad sukūrei naują receptą 🙂

 • 2011/07/07 at 13:12
  Permalink

  Cukriuko į tešlą daug nepyliau. Iškočiojau, lakštą patepiau aliejum, sodriai užbarsčiau cukraus ir aguonų (I variantas) ir cukraus, sumaišyto su cinamonu (II variantas). Supjausčiau tą vyniotinį juostelėm. Viršų patepiau kiaušiniu, kad labiau paruduotų.

 • 2017/09/15 at 16:26
  Permalink

  Irgi buvau radusi panašų receptą: mielės, 4-5 st. miltų, dar ir pora kiaušinių, pusė st. pieno, margarinas/sviestas, druska, cukraus (kiek reikia)…
  Viską suminkius – dėti į šaldytuvą kilti (apie 4 val., galima ir iki kt. dienos)
  Tikrai kyla šaldytuve…
  Tik palikau kitai dienai… tada – dar kitai, nes laiko pritrūko. Maniau, reikės mesti, nes bus perrūgusi, bet neperrūgo!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *