Čekiškas varškės ir aguonų pyragas “tvarohovy makovec”
Vyriškis keliavo su žmona per Jeruzalę, o paskui jai atėjo laikas gimdyti. Neįsivaizduoju, ką bendro jie turi su aguonomis, bet ryšys tikrai yra. Ane?
Čekiško varškės ir aguonų pyrago receptą pirmiausia pamačiau pas Aušrą tarp vėjo gūsių, paskui apžiūrėjau ir čekiškuose tinklapiuose. O paskui iškepiau ir išsiunčiau į blaivininkų vakarėlį, bet prieš tai nufotkinau ir nusirėžiau gabaliuką.
Blaivininkai, nepergyvenkit, abu šaukštai romo išgaravo kepimo proceso metu. Aš išvis galvoju, kad romas į receptūrą įrašytas tik todėl, kad čekai jį naudoja, ką bedarytų. Čekiškas romas butelyje su burlaiviu būna pigesnis už tikruosius romus, ir man jis kvapnesnis ir visapusiškai fainesnis. Kai pernai skelbiausi, kad važiuosiu į Čekiją triūbelių parsivežti, turėjau mintyse ir slaptą romo misiją, kurią irgi įvykdžiau. (Bet jau matau, kad artėja laikas pa-kar-tot!)
Čekiškas varškės ir aguonų pyragas
Iš šių kiekių išeina gana daug, čekai rašo, kad 26 cm skersmens kepimo skardai.
- 6 kiaušiniai
- 250 g cukraus
- 250 g varškės
- 200 ml bekvapio aliejaus
- 240 g miltų
- 2 šaukšteliai kepimo miltelių
- 200 g aguonų
- 2 šaukštai čekiško romo
- 3 šaukštai balto cukraus glajaus
Orginaliame recepte buvo naudojamos sausos maltos aguonos, aš naudojau čielas, nuplikytas. Labai ilgai jų nebrinkinau, užpyliau verdančiu vandeniu ir palikau gal 10 min.
Atskyriau kiaušinių trynius nuo baltymų. Trynius gerai išplakiau su cukrumi. Įpyliau aliejaus – išplakiau. Įdėjau varškės – išplakiau. Varškė turi būti lygios tekstūros, arba pertrinta, arba permalta. Įpyliau romo – išplakiau. Manyčiau, galima ir be romo, bet tada bent kokios vanilės dėl aromato reiktų.
Nupyliau nuo aguonų vandenį. Subėriau jas į tešlą. Kadangi jos buvo šiek tiek išbrinkę, nebedėjau 100 ml pieno, kuris buvo nurodytas orginaliame recepte.
Miltus sumaišiau su kepimo milteliais. Įsijojau į tešlą, išmaišiau.
Išplakiau baltymus iki baltų putų. Įmaišiau į tešlą.
Supyliau į skardą. 160 C apie 30 min.
(Naudojau per didelę skardą, rezultats gavosi gana plonas, todėl padariau 2 sluoksnių, sutepusi grietine su cukrumi.)
Viršų aptepiau baltu cukraus glajumi. Jį pasidariau iš kiaušinio baltymo, citrinos sulčių ir cukraus pudros.
Čekiško romo neturėjau, turėjau estiško VANA TALLINN, pagalvojau ir tas ir tas su kelionėm susijęs, tai tiks.
Dabar, čia berašant, pasižiūriu, ką apie jį rašo viską žinanti vilkipedija (tiksliau norėjau pasitikslinti – kiek kur po dvi raides rašyti) http://ru.wikipedia.org/wiki/Vana_Tallinn, pasirodo tai romas taip pat :-)))