Burokėlių ir morkų salotos

Burokėlių ir morkų salotos

Niekad nevalgydavau žalių bulvių, net vaikystėje. O va burokėlio visada atsikandu pjaustydama barščiams, tačiau kol nevirtas, jo skonis atrodo toks nelabai teisingas. Atrodo, burokėlis teisingas tik virtas arba keptas.

O štai ir ne! Nebūtinai. Jei suteiksim burokėliui rūgščios aplinkos, visai teisingu tampa nevirto burokėlio skonis, ir nesiraukyk  kol nebandei.

 • 1 burokėlis (nevirtas!)
 • 2-3 morkos
 • 1 šaukštelis garstyčių
 • 2-3 skiltelės česnako
 • pora šaukštų balzaminio acto (arba kitokio rūgštumo – citrinos sulčių ar rauginto agurko)
 • pora šaukštų gero aliejaus
 • 1 šaukštas skrudintų kanapių sėklų (nebūtinai)

Tarkuoti morkas ir burokėlius tikra spalvų terapija. Abu tokie gražūs kol nesusimaišę ir kai po truputį pradeda maišytis, bet morkos spalva dar morkinė. Paskui, aišku, burokinė nugali ir įsigali.

Česnaką išspausti. Sumaišyti su garstyčiom, actu, aliejumi. Vietoj acto galima sutarkuoti stipriai įrūgusį agurką. Užpilti ant tarkuotų morkų-burokėlių, išmaišyti. Reikia bent pusvalandžio, kol įgis skonį.

Ir jau gaunasi gerai. Galima su kokia nors mėsa, bet aš be nieko kabinu. Ponas Didysis Ekspertas kabina užsikanda bulka. O jei mėgstat, kaip aš, perkandinėti sėklytes, užberkite skrudintų, truputį pagrūstų kanapių sėklų (atsirado pirkti!), arba kokių kitokių sėklų (garstyčių grūdelių? saulėgrąžų? Sėmenų? Sezamų?)

Geras daiktas.

Spalvų terapija

9 thoughts on “Burokėlių ir morkų salotos

 • 2010/12/23 at 12:10
  Permalink

  Įdomu įdomu…viena iš priežasčių kodėl man patinka dirbt su maistu ir su tuo bandau siet savo ateitį, būtent ta spalvų terapija 🙂

 • 2010/12/24 at 00:27
  Permalink

  Jau spėjau išbandyt vakarienei (vietoj kanapių sėklų naudojau kepintas saulėgrąžas)…labai gerai 😉

 • 2010/12/24 at 03:04
  Permalink

  O tas spalvų grožis dažnai iki valgytojo nebenueina, susimaišo, sukepa, išsimeta su lupenom… bet labai pagražina virtuvinį vyksmą.
  Smagu, kad tau irgi patiko.

 • 2011/01/03 at 20:18
  Permalink

  nezinau kaip sitos salotos, gal ir skanios, bet tikrai nesiruosiu net bandyti gaminti. nes niekada nepamirsiu kaip viena bedradarrbe (ale megstanti kaip supratau sveikai maitintis), atsinese burokeliu salotu ir visus pavaisino. ir tie burokeliai buvo zali, ne virti. dieve, dar dabar nupurto prisiminus, gyvenime nieko bjauresnio neteko valgyti. isidejau i burna tu salotu ir kramtau. ir zinot jei bandai atsipalaiduoti tai is kart vieptis, raukytis noris is to bjaurumo, na nepatogu, tai bandai taip isitempus bandydi sugromuluoti. greitas nuryjimas neopavyksta. tai net pykino kol valgiau. galvoju na gal duonos paimsiu, bus geriau, o pas ta duona irgi tokia ne is isprastiniu (palangos, gudobeles ar pan.), o kazkokia prie tu imantriu. tai dieve, duona irgi ne ka geresne nei salotos. galvojau tikrai supykins, bet vien is mandagumo kazkaip islaikiau. tai dar pasiule pakartoti, aciu dievui pavyko issisukti. bet matyt visiems nepatiko tos salotos, nes visi labai tyledami valge, nors paprastai taip nebuna ir dar praso pakartoti.

  tai nuo to karto i zalius tarkuotus burokelius negaliu zirueti, nes iskart skrandis ir visi kiti pojuciai prisimena ta atveji.. brrrrrr

 • 2011/01/04 at 13:56
  Permalink

  e, gailiuosi, kad sugaišau laiką skaitydama, kaip tu vos neapsivėmei.

 • 2011/01/04 at 21:26
  Permalink

  jei burokėliai negavę rūgšties, tikrai bjauroki gali pasirodyti.

 • 2011/01/10 at 18:54
  Permalink

  Mmmmmm-nuostabios salotos.Esu nemazai visokiu isbandzius,bet sitas variantas pats skaniausias-aciu aciu uz recepta

 • 2011/01/11 at 11:14
  Permalink

  į sveikatą, Jolanta.

 • 2015/10/21 at 15:05
  Permalink

  Salotos tiesiog puikios – tiek skonio tiek naudos prasme.
  Aš darau taip – burokėliai, obuoliai, morkos, semenų aliejus, citrinos sulčių, galima graikiškų riešutų , tiesiog pasaka – niamm, niamm…nebijokite improvizuoti pagal savo skonį, tik produktai turi būti kokybiški – morkos, burokėliai saldūs, traškūs ir t.t.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *