10 faktų apie burokėlius

Su sąlyga, kad dabar verdu keturis burokėlius, su kuriais dar ne visai tiksliai žinau ką darysiu,
apšviesiu Lietuvą kai kuriais faktais, rastais internete:

1. Pigmentas. Burokėlių sultys naudojamos braškių džemo ar avietinio jogurto nudažymui, taip pat dedamos į pomidorų padažą, kad būtų dar raudonesnis.

2.Lakmusas. Rūgščioje aplinkoje burokėlis būna skaisčiai raudonas, šarminėje – geltonas.

3. Kosmonautas. 1975 m. kai orbitoje aplink Žemės planetą susijungė sovietinis kosminis laivas Sojuz-19 su amerikonišku Apollo-18, amerikiečių astronautai, atėję į svečius pas kosmonautus, buvo pasitikti barščiais.

4. Mc Donaldo elementas. Australiškas burgeris būtinai turi būti su burokėliu. Net australiškame Mc Donaldse tarp bandelių ir kotleto įsprausta viena ar dvi riekelės burokėlio.

5.Cukrinukas. Viena iš saldžiausių daržovių – apie 10 procentų cukraus, kuris, beje, į organizmą pasiskleidžiai gana lėtai, palyginus su cukrumi iš šokoladuko.

6.Gamtinė viagra.Nuo romėnų laikų naudotas kaip afrodiziakas, nors tik žymiai vėliau jame aptiktas didelis kiekis boro, kuris yra tiesiogiai susijusęs su žmogaus lytinių hormonų gamyba.

7. Head and shoulders. Jei vandeniu, kuriame virė burokėliai kasnakt įtrinsite galvos odą, išsigydysite nuo pleiskanojimo. (įsivaizduoju, kokios raudonos pleiskanos byrės ant pečių, prieš tai, kai bus išgydytos)

8.Meilės obuolys – daugelyje kultūrų tikima, kad jei vyras ir moteris valgys tą patį burokėlį, viens kitą įsimylės. (verta kviesti šaunius vyrukus šaltibarščių, bet atsargiai vaišinti jais praplikusius diedus, kurių pečiai apibirę raudonom peiskanom)

9.Slaptažodis. Antrojo pasaulinio karo metais britų kariai sakydavo “paišdykauti burokėlių laukuose” eidami pas prostitutes.

10. Česnako kvapo iš burnos neutralizatorius – internetas nurodo, kad “According to Platina…”. Kas tas Platina nežinau, bet patogiau jį pacituoti, negu ištestuoti česnako kvapą su savo nuosava burna.

3 thoughts on “10 faktų apie burokėlius

 • 2010/12/13 at 13:51
  Permalink

  man burokeliai visu laiku topine darzove.. 🙂 valgau su viskuo ir visaip 🙂

 • 2010/12/13 at 15:42
  Permalink

  ooo, tai burokėlių klausimu tikrai draugautume

 • 2010/12/13 at 22:13
  Permalink

  ha ha … trečias prajuokino nerealiai. Taip ir įsivaizduoju barščius kosmose 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *