Braškių – migdolų pyragas


по русски
Trečioji V, atvykusi su Mažąja V, išragauti braškių su grybais, greit nukrypo nuo pagrindinio tikslo ir suteikė šiam pyragui visus komplimentus, kurių jis nusipelno, o kaip žinia, geriausias komplimentas yra suvalgant, ir paskui dar gabalėlį, ir dar kąsnelį, ir visus trupinukus nuo ružavu sirupu apvarvėjusios, bet šiaip jau tuščios lėkštės. Aš, tiesą sakant, prieš tai ir pati gerokai buvau į tą pyragą įsisukus, nebekažin kiek joms buvo likę. O dabar nebeliko visiškai, tik kelios nuotraukos, beje neitin vykę, pjūvis nefotogeniškas, užtai prikaišiau į kadrą ramunių.

Paskui su abiems V išsibandėme vienos kitų dviračius, bet man vistiek mano geriausias, net nupirkau jam spidometriuką, aha, žinau, keista užgaida, bet man rūpi sužinot greitį. Kol kas spidometras prie dviračio rato pririštas baltu raišteliu – kaspinėliu, bet reiks rimčiau prišriūbyt.

Man jokių abejonių nekyla, kad skaitytojas užsuko į Septynius Virtienius (virtiEnius, su aiškiai ištariamu -ie-) sužinoti apie mano dviratį ir šiaip, kas nauja mano gyvenime, bet prie to paties dar papasakosiu apie braškių pyragą su migdolais. Beje, jis iš tų be rizikos, kurie negali nepavykti.

Receptas iš čia

 • 175 g maltų migdolų
 • 175 g miltų
 • 175 g minkšto sviesto
 • 175 g cukraus
 • 2 a.š. kepimo miltelių
 • 1 didelis kiaušinis
 • 1 kiaušinio trynys
 • 400 g braškių
 • cukraus pudra

Migdolus paskrudinau ant sausos keptuvės ir sumaliau, bet ne visus, dalį jų sukapojau peiliu, valgant tie apčiuopiami gabaliukai nuteikinėjo labai teigiamai. Viską, išskyrus braškes ir cukraus pudrą, sumaišiau į tešlą. Ji gavosi tokio tirštumo, kai nežinai, ar dar maišyti šaukštu, ar jau kibti rankomis.

Orkaitę 175C.

Pusę tešlos sudėjauį formą, iš jos padariau ir kraštelius. Uždėjau braškes, supjaustytas ketvirčiais. Uždengiau likusia tešla (atgnybinėjau gabaliukus nuo tešlos, išplojau meniškai netvarkingus blynelius ir jais uždangsčiau braškes, nesistendama, kad būtų itin sandariai.

Kepa 40-45 min. Paskum apibarstyti cukraus pudra. Rasti teisingus valgytojus, kurie suprastų, kokį gėrį gavo.

2 thoughts on “Braškių – migdolų pyragas

 • 2010/07/01 at 15:52
  Permalink

  Prie braškių temos pasigirsiu, kad nusipirkau iš braškių palapinės šiandien černobilinio dydžio saldžių ir skanių braškių…galvojau jau nebūna tokių. O pirkau tam, kad papuoščiau sūrio tortą, kuris bus rytoj suvalgytas džiaugiantis sesės vestuve 🙂 Pasisekė sesei su braškėmis !
  Beje, Dalia, paleidau savo bloga…http://blog.mezgalai.lt/ 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies