Braškių desertas

braškėsBuvom nuvažiavę į braškių plantacijas patys pasiskinti po 1 eurą už kilą. Pasitiko labai griežtas Chorche Luisas don Pedro: “eisit ten, kur jau nuskintos, imsit tvarkingai po eilę ir rinksit visas iš eilės. O ką? Galvojot, kad lakstysit po visus laukus ir rankiosit tik didžiąsas?”

Šiek tiek sutrikom, nes kaip tik ir tikėjomės, kad lakstysim po visus laukus ir rankiosim gražiausias, tai padvejojom, ar geriau išvis nešti mieles iš plantacijos, ar paklusti. Apžiūrėjom, kad mum paskirtose vagose braškės dar gana gražios, tai sutikom. Kaip pilki grumsteliai tėviškės žemės gimtos prigludom prie vagų, rinkom visas iš eiles, net ir suskes, tik kai pasitaikydavo supersuskė, apsidairydavom, kad Chorche nemato ir nusviesdavom tolyn. Taip įsijautėm, kad po septynis kibirus prisirinkom. Nu gal ne visai septynis, bet jei būtumėm tiek taros pasiėmę, tai ir būtumėm pririnkę. Šiaip jau gražios braškės. Dabar visą žiemą mėtysiu į eterį receptus su šaldytom trintom braškėm.

Šis – su šviežiomis.

Desertas su braškėmis

  • 0,5 kg braškių
  • 250 ml grietinėlės
  • 250 ml graikiško jogurto
  • 2 šaukšteliai želatino
  • 100 g cukraus
  • žiupsnelis vanilio cukraus

Braškes nuplauti, supjaustyti gabaliukais arba sutrinti. Želatiną paruošti su keliais šaukštais vandens pagal instrukciją ant pakelio (būna, kad reikia brinkinti ir kaitinti, būna, kad tik užpilti karštu vandeniu). Grietinėlę išplakti iki putų. Suberti cukrų ir vėl išplakti. Supilti jogurtą ir vėl plakti. Naudojau graikišką, nes tirštesnis. Supilti paruoštą želatiną, gerai išmaišyti ir krauti į indą persluoksniuojant su braškėmis. Porai valandų padėti į šaldytuvą.

Labai gera puri konsistencija ir geras skonis.

braskes

One thought on “Braškių desertas

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Facebook Like Button for Dummies