De Potter ledai Maaseike

Ledai čia vadinasi „ijs“ – vietine tarme, kuri man nelabai aišku, kokia yra. Potterio ledai atsirado seniau, nei Haris Poteris – nuo 1926 m. Nusiperki kaušelį, paskui ilgai gali sėdėti po kvepiančiom liepom centrinėje aikštėje. Palei Maas upę, kurios viename krante Belgija, o kitame – Olandija daug miestų ir kaimų, kurių pavadinimai prasideda Maas.

Prie kito staliuko – moteris su trimis berniukais. Vienas – absoliuč ryžas su baltomis blakstienomis. Jų motina neišpešiotais antakiais, kaip ir aš (negaliu patikėti, kad tokius dalykus pastebiu).

Kitus stalus užėmę pagyvenę poros. Valgo ledus, palikdami ant jų dantų pėdsakus. Žiūriu čia visi mėgsta būti poromis kai sulaukia žilo plauko. Vienas fotkina savo žilą damą, į kadrą patenkame ir mes.

Čia daug kas atvažiavę dviračiais. Vieni – tandemu. Vaikinas juodaodis, apsirengęs juodu dviratininko kostiumu su oranžiniais dryžiais. Kostiumo ant jo nesimato, švyti tik dryžės. Mūsų parūdiję dviračiai atremti į liepų kamienus. Tas, kuriuo atmyniau aš labai triukšmingai važiuoja, o priekinis ratas taip maskatuojasi, kad važiuodama stengiuosi į jį nežiūrėti. Dviračius mums paskolino Geert,  kažkas ketino juos išmesti, o ji pasiėmė.

Visi laižo ledus. Nueina per gatvę prie Potter, gauna po kaušelį ir parėję į aikštę prie staliukų po liepom sėdi laižydami. Babunytė atneša ledų mažam berniukui, kurio balti plaukai sustatyti skiauteriuku. Vaikiuko geltoni ledai netvarkingai apibėga. Senutė paėmusi kaušelį aptvarko savo liežuviu, bet jai, matosi, nelabai patinka skonis.

2012 m. birželio pabaiga

4 thoughts on “De Potter ledai Maaseike

 • 2013/10/11 at 17:24
  Permalink

  Na tikrai neįtikėtina, kad neliko fotografijų!
  O kaip kava „Gintaro blyninėj“? Man patiko. Ir pyragai!

 • 2013/10/12 at 12:54
  Permalink

  Oi pyragai ten! Valia silpnėja vien apie juos pagalvojus. Dabartiniai “Joniškio duonos” pyragai mano absoliutūs favoritai. Labiausiai tikiuosi, kad nenuchaltūrins receptūrų.

 • 2013/11/23 at 20:37
  Permalink

  Aišku aš galėčiau priekaištauti, kad manęs nepaminėjai niekur, nors aš prieš tave sėdėjau ir pati tuos ledus laižiau. Bet kaip galiu priekaištaut, kai tu daugiau nei metus galvojai, kad nei vienos nuotraukos neliko, o jos iš tikrųjų visos iki vienos mano kompiutery…

 • 2013/12/01 at 15:20
  Permalink

  E. rašė atvirukus draugams baisiai žemai prisilenkus, beveik nosimi rašydama.
  Tai gerai, kad nors tavo kompiutery.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *