Baklava

Vakar gatvės pakrašty sustojo septyni belarusai, burgzdami ir leisdami dūmus. Tiesa, du iš jų buvo ne belarusai, o kažkokie geltoni. Septyni vyrai palikę belarusus nuėjo į prekybcentrį, mes iš kitos gatvės pusės viską matėm ir teisingai atspėjom, kad nuėjo alaus. Ir kitokių skysčių. Belarusai – tai traktoriai, padarėm prielaidą, kad užbaigė dorotis su šiaudų rulonais ir nusipelnė troškulio numalšinimo.

Mūsų nedideliam miestuke viso labo trys prekybcentriai. Prie vieno sustoja furos ir belarusai, o Ponas Didysis Ekspertas irgi ten važiuoja, jei ko prireikia, pvz arbūzo.  Į kitą dviračiu važiuoju aš – socializuotis, nes visus pažįstamus ir giminaičius sutinku būtent ten. Prie sūrio lentynų man papasakojama apie žūmkės teatro gastroles Alžyre, prie makaronų stelažų pasiūloma įsijungti į tinklinį marketingą, o prie nukainuotos duonos moteris su užrašu ENGLAND ant užpakalio paprašo centų.

Taip, trys prekybcentriai mūsų miestuke. Ai, jei priskaičiuojam centą, tada keturi. Ir vienas turi dvejus rūmus. Atrodo šitiek prekybcentrių mum yra per daug, tarp jų biškį pasiklystam, ir turi atvažiuoti vilniečiai ir mums pranešti, kad vienam prekybcentry yra FILO TEŠLOS! Nes patys to nežinom.

Vilniečiai tos tešlos nuperka, parneša ir mikliai iškepa mums baklavą. Na gal ir nereikėtų  čia daugiskaitos, nes iš tiesų tai visą šitą nuveikė Kristina praeitą savaitgalį, lygiagrečiai dar virdama kinišką pomidorų sriubą. Gerai, kad spėjau nufotkinti, ir kad ant virtuvės palangės užsiliko telefono  sąskaita, ant kurios antros pusės Kristina užsirašė receptą. E. pasižiūrėjo, sako, aš nieko nesuprasiu, nes ne lietuviškai. Ha, E. tiesiog ne tokia gera šifruotoja kaip aš: phyllo, 1/2 ghee, 1 p. h20 – taigi čia viskas aišku! Ypač kai galėjau stebėti gamybos procesą.

 • 1 pakuotė filo tešlos
 • 1 1/4 puoduko sviesto ghee
 • 2 1/2 puoduko graikiškų riešutų
 • 1 puodukas cukraus
 • cinamono
 • 1 puodukas vandens
 • 1 citrina

Sviestą išlydyti. Patepti juo skardą. Dėti pusę filo tešlos lakštų. Berti sluoksnį susmulkintų riešutų, sumaišytų su šiek tiek cukraus ir cinamono. Užkloti likusiais filo tešlos lakštais. Aštriu peiliu įpjauti rombus. Užpilti tirpintu sviestu. Pailiustruokim:Kepti. Ant to lapuko užrašyta: 1 h, bet tikrai žinau, kad tiek ilgai nereikėjo, gal 20 min. Kol viskas apskrunda.

Kol kepa, pasidaryti sirupą: apie 10 min pavirti vandenį su cukrumi, įspausti ten citrinos sultis, ir pagaliau pagaliau puikų pritaikymą atradom erškėtrožių medui – įpylėm į sirupą kelis šaukštus, efektas buvo super.

Baklava buvo super super. Skanybių skanybė. priminė mums lauktuves iš Sirijos. Tiesa, Ponas Didysis Ekspertas juokėsi, kai pavadinau baklava, nes anot jo turi būti pahlava, bet šito vilniečiai jau nebegirdėjo.

Oi, dar užmiršau paminėti, kad kai iškepa, tiesiog skardoje buvo aplaistytas sirupu. Tam ir tie įpjovimai tešloj. Bet viso sirupo nesupylėm.

2FFKETCEKSTC

7 thoughts on “Baklava

 • 2010/08/14 at 17:45
  Permalink

  Oho…gulėjo šis reikalas paslėptas kažkur galvos stalčiuje – tešla buvo stabdis…o kokiam prekybcentryje jos yra?

 • 2010/08/14 at 20:39
  Permalink

  Laura, jie rado “TAU”, kuris yra Aibės tinkle, bet jei neklystu, ji buvo Lietuvoj gaminta, o tai yra gera žinia.
  Praeivi, tešla nepaprastao plonumo lakštais, kaip popierius. Kilus iš Graikijos ar Artimųjų Rytų gal. Labai geras daiktas, iki šiol buvau tik nuogirdas apie ją girdėjus, dabar galiu patvirtinti – geras daiktas.

 • 2010/08/15 at 15:54
  Permalink

  Vajeeee. Tik tiek galiu pasakyti. Noriu. Čia ir dabar. Jau kaip mėgstu! Bet namiškius įpratinau, kad gaminsiu tik šventėms (didžiosioms che :), nes, jei būtų jų (jei jau visai tiksliai – Jo) valia, valgytų ir storėtų tikrai dažniau 🙂

  Receptas šitas – tipinis baklavinis, tik papildomai dar galima įberti maltų gvazdikėlių (labai tinka) ir naudoti smulkintų migdolų/pistacijų mišinį. O sviestą tai nevalytą naudoju, ką jau… Tiesa, ir kiekvieną tešlos sluoksnį rimtas graikas pateptų sviestu, kad būtų daaar riebiau 🙂

  Bet tai kokia gera naujiena, kad tos tešlos yra lietuviškos! Vizualiai atrodo viens prie vieno kaip graikiška-klaikiai-brangi iš Prismos. Kiek kainuoja pakutis lietuviškos, kažin?

 • 2010/08/16 at 18:45
  Permalink

  blyn… aš tokių parduotuvių net ir girdėjus nesu… tundra esu…
  antrinu Jurgitai, kad kiekvienas sluoksniukas turi būti sviestuku sugardintas. o čia toks tinginių variantas gavosi 😛

 • 2010/08/17 at 14:50
  Permalink

  nu jau, Egidija, nei tu tundra, nei ką. TAU tinklas paplitęs Šiaulių krašte.
  Tešlos tikiu, kad kitur irgi atsiras. Kaina su žodžiu akcija 3,99.
  Ah, aš girdėjus irgi buvau apie kiekvieno sluoksnio patepimą, bet galiu patvirtint, kad netepus vistiek gerai gavos.

 • 2010/08/17 at 21:33
  Permalink

  Jėzusai šventas, ką tik ištraukiau iš orkaitės, dabar verdu daugiau sirupo. Atrodo kaip iš turkų parduotuvės už kampo.

  Šįvakar vyksta bendra namo vakarienė (vienintelis metas, kai vieni kitiems nekimba į gerkles dėl neplautų lėkščių), ir bus siurprizų siurprizas desertui!

  (sviestu pertepinėjau sluoksnius, o ant viršaus sviesto ne pyliau, o gausiai tepiau. Lyg viskas gerai. Į sirupą pavariau vanilės, ale gal sueis)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *