Avižiniai sausainiai

aviziniai sausainiaiBuvau pas latvius. Prieš važiuodama paklausiau, ko norėtų, kad atvežčiau iš Lietuvos, tie atsakė – šakočio.  Jei netyčia nežinočiau, kas tas yra, paaiškino – torto, panašaus į pušį.

Klausau ir vykdau. Nusiperku maksimoj šakotį, važiuoju į Rygą. Priedo dar prisikepu avižinių sausainių, ai, galvoju, ką aš čia su pirktiniu maksiminiu šakočiu, va naminių sausainių nuvešiu, su jais bent sublizgėsiu.

Važiuoju aš į Rygą. Lapkritis. Tamsu. Rygoj persėdu į miestinį autobusą, veža jis mane visai ne taip, kaip buvau per gūglį-maps susiplanavus, bet zigzagais pro septynias ligonines, paleidžia nežinia kur, aš einu patamsiais, galvodama, ujujuj kur čia dabar vaikštau, rankoj tortas, panašus į pušį, ir pati nesuprantu, kaip atsirandu tuo adresu, kurį turiu užsirašius.

Latviai, o aš iš anksto gi nežinojau, kokie bus tie latviai, jie tik man internetu adresą buvo atsiuntę, paaiškėjo, kad yra labai šaunūs. Jų namuose nėra nė vienos lovos, visi miega ant turistinių kilimėlių. Mes turėjom labai daug kalbos, gėrėm arbatą, o dvimetrinis šeimos galva, kurio rankos tatuiruotos vaikiškom pėdutėm, vis laužė ir laužė šakotį. “Latvijoje irgi yra maksimų, o jose – šakočių, bet jie būna neskanūs’- jis taip pasakė. Paklausiau, ar pagaminti Latvijoj, ar Lietuvoj.  Lietuvoj – jis atsakė. Bet neskanūs. O tie, kurių jie nusiperka Lietuvoje, arba kurių kas nors atveža, tie būna skanūs.

Aha, supratau, Lietuvoje yra kepama tyčia neskanių šakočių rūšis specialiai latviškoms maksimoms.

Bandžiau latvius suvilioti avižiniais sausainiais. Nepavyko. Jie tik ragas po rago laužė šakotį.

O avižiniai sausainiai pagal šį receptą taigi ypatingai geri!

Avižiniai sausainiai

 • 500 g greito paruošimo avižinių dribsnių
 • 200 g sviesto
 • 150 g cukraus
 • 4 kiaušiniai
 • 5 šaukštai su kauge miltų
 • 1 šaukštelis kepimo miltelių
 • sauja migdolų
 • sauja džiovintų ananasų

Didelėje keptuvėje ištirpinti sviestą ant labai lėtos ugnies. Suberti avižinius dribsius, padidinti ugnį ir maišant pakaitinti kelias minutes. Dribsniai neturi apkepti, bet tolygiai susimaišyti su sviestu.

aviziniai sausainiai

Dubenyje suplakti kiaušinius su cukrumi. Suberti dribsnius. Sumaišyti. Migdolus ir džiovintus ananasus suberti ant pjaustymo lentelės ir dideliu peiliu pakapoti, kad būtų šiek tiek smulkesni. Suberti į tešlą.

avižiniai sausainiai

Įsijoti miltų, sumaišytų su kepimo milteliais ir išmaišyti, kad nebesimatytų sausų miltų.

avižiniai sausainiai

Šaukštu kabinti tešlą ir dėti į kepimo skardą krūvelėmis.

Kepti 170C orkaitėje kol pasimatys, kad apkepę (o tai trunka apie 20 -30 minučių).

avižiniai sausainiai

One thought on “Avižiniai sausainiai

 • 2015/12/04 at 14:42
  Permalink

  Mėgstu avižinius sausainius,bet,kai pažiūrėjau į sudėtį,suabejojau dėl pavadinimo teisingumo,nes avižinių miltų net 13 proc.
  Pagal šį receptą iśkepiau tikrų avižinių. Kaip visada,su savo improvizacija 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *