Kaip prenumeruoti tinklaraščio naujienas?

Įrašo atnaujinimas: į žemiau išdejuotus klausimus atsakymą gavau komentaruose: geriausia naudotis google reader.

Turiu pasakyt, kaip tinklaraščio rašytoja esu tokia nelabai mokša. Tekstą parašau, nuotrauką įkeliu… o tie dalykai, kuriuos pamatau atsivertus valdymo pultą… dauguma iš jų man labai mįslingi.

Dažniausiai tiesiog spaudalioju visokius pypsius ir žiūriu kas gausis. 

Kartais gaunasi. Bet turiu nuojautą, kad neišnaudoju didžiosios dalies suteikiamų galimybių.

Tinklaraščio naujienų prenumeravimas man dar nėra aiškus.

Taip, mano Septyniuose virtieniuose yra tas mygtukas, kuriuo mano skaitytojai galėtų mane užsiprenumeruoti. Ar kas nors tą padarė? Ar galiu sužinoti? Kaip? Jei nieks neprenumeravo, tai kodėl, jeigu aš taip įdomiai rašau?

Aš pati bent jau iki šios dienos neprenumeravau nieko. Ne dėl to, kad nerandu nieko įdomaus, o dėl to, kad nelabai suprantu. Paspaudžiu tą RSS pypsį, atrandu eilutę “subscribe”, ir tuomet turiu apsispręsti, kur aš tą srautą dėsiu. Jei tiesiog spausiu OK atsidariusiame langelyje, kur paskui man to srauto ieškoti? Ar jis įsideda į konkretų kompiuterį (ko aš visai nenorėčiau daryti, nes esu darbe), ar įsideda į kažkokią virtualią upę?

Nu gerai, ką tik įsidrąsinau ir tyrinėjimo tikslais pasirašiau po keliais atsitiktiniais RSS.

Kai kurie įsidėjo į kompiuterį šalia Favorites – padariau jiems atskirą aplanką, pavadintą “iii”. Atrodo, kad dabar, kai ateisiu į darbą, galėsiu paeiliui spaudalioti mygtukus iš to “iii” aplanko  ir matyti sutrumpintą pasirinktų tinklaraščių vaizdą be iliustracijų. Kodėl tai turėtų būti geriau, negu tiesiog nueiti į mėgstamą tinklaraštį, dar nesuprantu. Gal kad ir mano kolegos galėtų atrasti mano mėgstamukus?

Į bandomus gyvūnus pakliuvo ir du tinklaraščiai iš blogspot. Paspaudus jų pypsį, pamačiau daugiau pasirinkimų, kur pasidėti srautą. Pasidėjau į My Yahoo – gerai nors tiek, kad nepririšta prie konkretaus kompo, netgi leido susikurti naują aplanką, kurį kūrybingai pavadinau “šaltinis” – ir pasidėjau ten aušrros vėjo gūsius netgi su visa iliustracija. Hmmm… tačiau kai pabandžiau pakartoti procedūrą su kitu blogspot tinklaraščiu, tiesiog įmetė jį į mano yahoo, nors norėjau ir tą pati “šaltinio” aplanką. Bet pasirinkimo momentas buvo stebuklingai dingęs.

Tai jeigu naujienų patikrinimui man reikės atsidarinėti kokius dvidešimt septynis skirtingus aplankus ir pamatyti, kad septyniolikoje iš jų užvakarykščiai įrašai… ne, atrodo aš kažką ne taip darau.

Pasakykit man, žmonės, o kaip darote jūs?

Ar prenumeruojate? Kur laikote tą, ką užsiprenumeravote? Kokius prenumeratos privalumus matote?

Galbūt man patiktų vienas variantas: jei galėčiau susikurti internetinę erdvę, kurioje matyčiau mano pasirinktų tinklaraščių naujausius įrašus. Ne atskiri aplankai kiekvienam pasirinktam tinklaraščiui, o vienas srautas su visų pasirinktų tinklaraščių naujienomis. Ar kas nors turi tokį daiktą? Kaip jis padaromas?

Arba kaip padaryti, kad mano tinklaraščio šone, skyriuje “blogroll” rodytų ne tik tinklaraščių pavadinimus, bet ir naujausių įrašų pavadinimus? Man gal tokios “prenumeratos” ir užtektų.

10 thoughts on “Kaip prenumeruoti tinklaraščio naujienas?

 • 2011/01/05 at 07:30
  Permalink

  Prenumeruoju. Viską į google reader’į – labai patogu skaityti, visas srautas prenumeruojamų tinklaraščių (nesakysiu kiek, nes laaaaaaabai daug. nesveikai daug 😀 )

  Lietuviškų prenumeruoju tik kelis, vertus skaitymo. Tamsta irgi užprenumeruota 😉 Visus kitus matau ’52 savaičių’ projekte, nes rodo tiesioginį srautą atnaujinamų tų tinklarašių, kurie bent kartą dalyvavo jose ir skonių blogas. bet šitą tai tik retkarčiais atsidarau pažiūrėti ką kolegos gamina. o je turi google account’ą tai labai labai rekomenduoju – baisiai patogu per reader’į skaityt 😉

 • 2011/01/05 at 09:07
  Permalink

  visas prenumeratas skaitau google reader’yje. Tavo blog’ą taip pat ten 😉 kartais prenumeruoju naujienas tiesiai į paštą, kad ateitų.

 • 2011/01/05 at 10:14
  Permalink

  kaip ir jurga, prenumeruoju į g reader. patogiau, nes atsikračiau įpročio šimtąkart per dieną tikrint mėgstamus blogus su mintim “o-kas-jei-yra-naujas-įrašas” 🙂

 • 2011/01/05 at 10:14
  Permalink

  taip pat kaip ir Jurga viską skaitau per google reader’į (www.google.com/reader). O jei prenumeruoti galima tik laiškus, tai išviso neprenumeruoju. Jei pas tamsta yra gmail paštas, tai tą readerį vienas juokas pasidaryti, nes eina su tuo pačiu paštu ir slaptažodis tas pats tinka. Geriau viską skaityti per vieną “įrengimą” nei blaškytis.
  dar man patinka, kad ten galima žvaigždute pažymėti kas labai, labai patiko ir po to nereikia po visą internetą klaidžioti ir ieškoti kur tie kukuliai nuostabūs buvo.

 • 2011/01/05 at 11:05
  Permalink

  ir aš ir aš… ir aš taip pat- už google reader’į.
  Man patinka, kad sutaupau milijoną laiko (na taip įsivaizduoju:)) ) ir peržiūriu kalnus naujienų visokiausių ir viskas vienoje vietoje. Ir žvaigždutės patinka taip pat- būtent receptus taip saugausi, kad visi nusižiūrėti vienoje vietoje būtų 🙂

 • 2011/01/05 at 11:32
  Permalink

  visos prenumeratos keliauja į google reader. Yahoo irgi turi tikriausiai, nesinaudoju jų paslaugomis.
  O Reader patogu,nes matai visus atnaujinimus,atsidaręs randi visą įrašą su nuotraukomis, gali atskirai atsidaryti, jei nori, gali paiešką skelbti ir rasti labai senus įrašus. Galima grupuoti tinklaraščius pagal temas – maistas, nuotraukos, kelionės ir pan.
  Patogus reikalas.

 • 2011/01/05 at 13:18
  Permalink

  sveika,

  kip ir visos kitos prenumeruoju tavo blogą ir skaitau jį per google reader. Labai patogus dalykas – rekomenduoju. Tereikia pasidaryti gmail pašto adresą ir gauni visą paketą privalumų: google reader’į, picassa (nuotraukoms), blogspot’ą (čia mano atveju) ir t.t.

 • 2011/01/05 at 14:55
  Permalink

  aš tai niekaip nesuprantu, kodėl mano komentaras is still awaiting moderation, nors parašytas 7.30 ryto :/

 • 2011/01/05 at 16:15
  Permalink

  Tai kad ir aš ten pat žiūrau. 🙂 Patogesnio būdo nežinau, nebent kas nors papasakotų..

 • 2011/01/05 at 23:01
  Permalink

  Nu kaip gerai, kad paklausiau. Tebūnie google reader. Beje jį atsidarius radau, kad kai ką jau ten turiu įsidėjus – tuos, kuriuos kažkada senų senovėje buvau pasižadėjus sekti. Joe sugrįžimas, Redučio smilgos, rudaplaukio prancūzo kelionės ir tt.
  O dabar sąrašą dar papildysiu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies