Agurkų sultys – distiliuotas vanduo ar kalio tirpalas?

Mano kaimynės Bronė su Vida jau seniai man giria, koks gėris yra agurkų sultys.

Pernai neturėjau su kuo spausti (čia atsikalbinėjimas toks, kad būč norėjus, būč paprasčiausiai sutarkavus ir nusunkus).
Dabar turiu su kuo spaust – gerai sako žmonės, kad agurkai – tieisog vanduo, sulčių išeina tikrai daug, iš vieno peraugėlio ogurkevičiaus pilna stiklinė prisisunkia.
Žalios – tas gražu.
Bet nėr skanios.

Kas belieka – ogi du varinatai:

1. Motyvuoti save jų naudingumu. Paieškojus per google, tikrai atrandu, kad daiktas labai geras. Toks geras, kad jau beveik pradeda skanus atrodyt.

2.. Su kuo nors maišyti, kad gerosios savybės nenusižudytų, o skonis pagerėtų.

Apie naudą – iš įvairių internetinių autoritetų, tačiau praleidžiant  apie gydymąsi (aš gi ne daktarka, nei ligonė, kad apie gydymą žinočiau)

  • tarsi pačios gamtos pagamintas distiliuotas skystis, todėl ištirpdo daugelį organizme esančių nuodų ir išvalo jį geriau negu paprastas vanduo. Išplauna šlapimo rūgšties perteklių
  • turi daugybę visokių mikroelementų, o ypač kalio. Rašo, kad kalio yra 40 proc. Aš iš pradžių taip ir nukopinau, jau ketinau tautai paskelbti, bet dabar nebe visai suprantu… Tas 40 proc. kartojama įvairiuose lietuviškuose ir rusiškuose šaltiniuose. Jei agurką sudaro 95 proc vandens, haš-du-o, tai iš kur tas 40 proc kalio?   200 ml stiklinėj 80 g kalio?  Musiau kažkaip nemoksliškai čia mąstau… Angliškuose, beje, rašo nuo 14 mg iki 140 mg kalio šimte gramų, tai stiklinėj būtų jamant optimistiškai – 280 mg, o procentiškai – 0,14 proc.  Nu bet nesvarbica, faktas tas, kad jo ten yra, o tai gerai, nes kalis daro organizme gerus darbus, pvz normalizuoja kraujo spaudimą.
  • nuo agurkų angliavandeniai lėčiau virsta riebalais, todė gūglo kvietimai lieknėti man dar labiau neaktualūs
  • gerina plaukų, nagų, ragų, kanopų augimą
  • sultimis gydoma spuoguota ir strazdanota veido oda, šalinamos pigmentinės dėmės. Kadangi atsimenu senovę, galiu patvirtinti, kad būdavo toks reiškinys, vadinamas ogurečnyj losjon, agurku nekvepėjo, bet buvo žalias. Pirmą kartą natūralų agurką kosmetikoje naudojau, pamokyta Olgos. Vakarojom… nesvarbu kur, bet kitąpus kelio buvo visas laukas peraugusių agurkų. Kai jau nebepajėgėm daugiau suvalgyt, ji pradėjo pjaustyti agurką įstrižomis ripkomis ir valyti jomis veidą. Mes ne prancūzės, kurios pirmą braškę ne į burną, o ant veido, mes paprastos moteriškės, pirma pavalgom, o paskui… pasijaučiam damom ir daromės procedūras. Atmenat chrestomatinį paveiksliuką – moteris su agurkų ripkom ant akių.

Daugelis agurkuose esančių mikroelementų yra susikaupę žievėje. Tačiau čia kaupiasi ir daugiausiai nitratų. O civilizuotose vakarų šalyse ant žievės dar kaupiasi vaškas – kad gražiau parduodami būtų… taip, kad priklausomai iš kur gaunam, lupti arba ne.

Sužinojus apie šiuos gerumus (kuriuos priėmiau į omenį netikrinus, išskyrus tuos 40 proc, bet manau, kad apie juos tiesiog ne taip supratau), jau man tos sultys nebeatrodo bjaurios ir kartkartėm pavartoju, bet…

…bet dėl antro punkto, kad su kuo nors paskaninti… su kuo badžiau, su nieku netiko. Nei su burokėliu, nei su cukru, nei su obuoliu, nei su mėta, nei su leduku…. na bet nors naudinga.

Amerikoniško recepto, pagal kurį agurkų tarkius reiktų pavirti 10 min, tada nusunkti ir įdėti mėtų-imbiero, nebandžiau.

Į sveikatą!

24 thoughts on “Agurkų sultys – distiliuotas vanduo ar kalio tirpalas?

  • 2010/08/17 at 15:45
    Permalink

    Neskanios ir dar ragų augimą skatinančios… Na jau tikrai ne.
    Nebent priešui galima būtų pagaminti agurkų sultys su česnakais. Turėtu būti sveikos ir tikrai ragus garantuojančios 😀

  • 2010/08/17 at 15:56
    Permalink

    Anot mano mokytojos, visose daržovėse ir vaisuose esantis vanduo yra gyvas, užtat mums toks naudingas. Tas vanduo valo organizmą nuo toksinų, maitina ir suteikia tiek energijos, kad ne kalorijas iš daržovės gauni, o atvirkščiai, pvz.: suvalgius agurką gausi ne tarkim +10kcal, o -10kcal! Čia turima omeny vandeningas daržoves.
    Beje savaitgalį mano krikšto mama irgi prasitarė vartojanti agurkų sultis, bet paklausus apie skonį tik susiraukė…sakė skiedžia obuolių sultimis.

  • 2010/08/17 at 16:25
    Permalink

    Praeivi, agurkai nebus ragų priežastimi. Bet jeigu dėl ko nors.. nu nežinau dėl ko… įgytum ragus, tai geriau jau turėti juos taurius ir didingus, negu kokius nušiurusius, apsilaupusius, ane?
    Laura, taip, buvau ir tą paskaičius, kad sultyse vanduo gyvas. Užtai turi būti suvartotas per pusvalandį nuo išspaudimo, bo paskui pradeda merdėti.

  • 2010/08/17 at 16:53
    Permalink

    Geriau jau kokį receptą paskelbtumėt, kaip tų ragų išvengti – baisiai nepatogu turėtų būti per langą šokinėti 😀

  • 2010/08/17 at 17:24
    Permalink

    Per karščius agurkus sutrinu su blenderiu, įpilu kefyro ir skanu, ir gaivina (jeigu viskas tik iš šaldytuvo). O ar sveika, net nežinau, bet man patinka

  • 2010/08/17 at 18:04
    Permalink

    o mat vat agurkų šerbetas šios vasaros atradimas : ir agurko daug ir tų sulčių. ir skanu (jei pridėsi medaus, imbiero, pipirmėtės ir citrinos) ir gaivina. o paskutinį kartą vietoj pipirmėtės įmečiau baziliko – tai olialia…
    (receptas bloge, jei ką)

  • 2010/08/17 at 22:20
    Permalink

    sakai tau agurkų sultys neskanios? ;D paragauk kopūstų sulčių

  • 2010/08/17 at 22:38
    Permalink

    Dėl tų 40%, gal tai 40% kalio dienos normos? Ir dar toks kvailas klausimas. Kuo stiklinė agurkų sulčių geriau už tiesiog suvalgytą agurką? 🙂

  • 2010/08/18 at 16:16
    Permalink

    Įdomią čia mintį, merginos, duodate – perleist per blenderį. Egidija, atsimenu tą šerbetą pas tave, nuotrauka labai graži, bet kol kas ne tai, ką norėtųs pulti ir gaminti.
    Siggy, sakai kopūstų sulčių? Įtariu, dar sveikesnės 😉
    Viktorija, jei būtų dienos normos procentas, turėtų būt nurodytas kiekis. Sakau, gal nuo visų ten esančių mineralinių medžiagų 40 proc sudaro kalis? Bet šiaip jau smagu, kaip pasklinda tokia… gal ir teisinga informacija, bet nepilna.
    Man irgi atrodo, kad suvalgytam agurke visko yra, ko ir sultyse, priedo dar ląstelienos. Pavariau į sultis tokius, kuriuos dėl jų dydžio nebesmagu valgyt.

  • 2010/08/19 at 17:35
    Permalink

    Tai sakot agurkų ir kopūstų neskanios? O jūs paragaukit bulvių! Naudingos beprotiškai, juk žarnyne dažnas turi problemų. Kai paskaitai apie naudą, tiesiog stebuklas, tačiau kaip prisiverst išgert… 🙂
    O dėl maišymo galvoju, kad morkų sultys paskanina bet kokias kitas. Tai gal ir su agurkais būt skaniau? 🙂

  • 2010/08/20 at 12:40
    Permalink

    aš kai vieną kartą gėriau kopūstų sultis tai netgi man jos patiko. O kai kitą kartą gėriau, visą skrandį degino :/

  • 2010/08/23 at 16:41
    Permalink

    Na matot keistas dalykas tas skonis :), nebereikalo sako dėl skonio nesiginčijama. PVZ man labai skanu ir gaivu, na tikrai :), nejau aš tokia keista, gal būt… :D, na bet ir mano vytui skanu, ir net labai, tai vienos mėgstamiausių jo sulčių karštomis vasaros dienomis, na tokiomis kokios buvo šią vasarą, na o dukrytė agurkus va mėgsta, o sulčių patraukia per šiaudelį, bet nelabai… nelabai… Beje skaniausios atšaldytos šaldytuve 😉

  • 2010/08/29 at 18:31
    Permalink

    taip.. jei būtų sulčių bjaurumo konkursas, bulvės būtų lyderės vienareikšmiškai. Bet esu mačiusi vaikų, valgančių žalias bulves, kažko jos visgi turi labai kūnui reikalingo.

  • 2010/09/01 at 14:40
    Permalink

    O tai nepaprasciau butu ta agurka tiesiog suvalgyt? Ir sultis visas gausi, ir vandeneli, ir kali, ir skanu bus, ir raukytis nereikes 😀

    Zalias bulves mane sese mazyte budama kaip obuolius triauske.

  • 2010/09/02 at 14:41
    Permalink

    Ziu, bet užtat dantys dėvisi, o jie gi nevaldiški 😀
    beje, laiks nuo laiko įmetu į sulčiauspaudę kokį peraugėlį, jau visai neblogos tos sultys ima atrodyti, priprasiu ir gal net pamėgsiu.
    Pasitreniruosiu ant agurkų, paskui ir bjauresnes išbandysiu.

  • 2012/08/04 at 20:00
    Permalink

    Saukstas medaus i puodeli sulciu ir gaunat labai skanu, gaivinanti ir energijos suteikianti gerima.

  • 2013/06/29 at 18:22
    Permalink

    as tai peraugusius agurkus vaikystej i cukru padazydama valgydavau, nes arbuzu nebudavo 🙂 irgi skanu!

  • 2013/07/01 at 13:24
    Permalink

    nebūtinai peraugusius
    ir nebūtinai su cukrumi, galima ir su medumi

  • 2013/07/22 at 10:05
    Permalink

    vasara, kai daug agurku, darome sultis. na ir kas, kad neskanios. vaistai irgi neskanus, o dar pinigus kainuoja.
    maisau su morkomis, dedu alyvuogiu aliejaus (fu), dedu medaus ir gurksnoju. prieagurku sulciu tinka obuoliai, pomidorai – isivis liux.

  • 2013/07/22 at 22:00
    Permalink

    aš galvoju, o jei ne alyvuogių aliejaus, o kokio nors iš tų riešutinių? Su morkų sultim man nežmoniškai skanu žemės riešutų arba graikinių riešutų aliejaus lašelis.

  • 2014/08/01 at 11:15
    Permalink

    GEriu agurku sultis visa vasara, kas diena ir daug. Man tikrai taip skanu. Gaivu, svelniai saldu. Vasaros laukiau vien del agurku sulciu.

  • 2018/08/18 at 23:21
    Permalink

    Reikia gerti greitai, pernelyg nesigilinant į skonio niuansus, tada ir pasidarys skanu…. Bent jau tiek skanu kaip tie tirpūs vaistinėse parduodami vitaminų ir/ar mineralų gėrimai: išgeri ir pasijauti geriau, tai ir įtikini save kad skanu, kitąkart jau ir nori 😂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *