10 dalykų, kurių taip ir nesupratau per savo ilgą gyvenimą
- Kiek kruopų reikia dėti į sriubą, kad būtų sriuba, o ne košė? – jei jau absoliuč pasiryžtu nekošinti, gaunasi variantas “kruopas taupai, ane?”
- Kodėl kai kuriuose kepinių receptuose reikia dėti sodą, prieš tai nugesinus rūgštimi? – mano nekvalifikuota nuomone kepinio purumas kaip tik ir išgaunamas, kai burbuliuojanti sodos reakcija su rūgštimi vyksta kepimo metu, o ne prieš tai šaukšte.
- Kodėl liesumas gražu ant moteriškės, o ant katės – ne?
- Kodėl nuo ryžių nulupus luobelę, t.y. įdėjus papildomo darbo, jie būna pigesni, negu laukiniai ryžiai, kuriems nieko nedaryta? Arba įdėjus papildomo darbo cukrų išbalinti, jis pasidaro pigesnis už rudąjį? Surauginus grietinę, ji brangesnė už saldžią grietinėlę?
- Kodėl daugelis purtosi vien pagalvoję apie žalią (termiškai neapdorotą) žuvį, bet silkę valgo pilna burna, nes jiems ji žalia nesiskaito?
- Teigiama, kad suvalgius du šaukštelius cukraus (65 kcal), reikia visą dieną lyginti skalbinius, suvalgius gabaliuką šokolado (400 kcal) – skaldyti malkas… nei aš skaldau, nei lyginu, nei kilimus dulkinu. Turėčiau priaugti po puskilogramį per dieną, bet nepriaugu. Kur dingsta suvalgytos kcal ir kodėl negalėtų bent jau apšiltinti mano kojų?
- Kodėl agurkai vasaros sezonu taip nekvepia, kaip žiemą, kai nuo mažos ripkutės ant sumuštinio aromatas eina per keturis kambarius?
- Kodėl mano keptas kugelis susiploja?
- Kokiu būdu nešvarios lėkštės iššliaužioja po visus namus, įskaitant palanges, ir kur kartais išsislapsto visi šaukšteliai?
- Kokiu judesiu senovės lietuviai uždėdavo maistą ant duonos riekės, kad rezultatą pavadino “sumuštiniu”?
😀
🙂 🙂 🙂 Uždavei čia pamąstymui. Dėl 5 ir 7 galima viešai padiskutuoti. Kodėl silkė žalia? Juk valgom arba sūdytą “iš bačkos”, arba marinuotą. Nebent kol neapdirbta termiškai, neužskaitai kaip apdorotos?
O dėl 7, mano teorija būtų tokia, kad vasarą agurkų kvapą nustelbia kitų šviežienų kvapai, tvyrantys ore, kurių žiemą trūksta. Arba agurko riekelės pjovimas sutampa su ruošimusi kepti stintas. 🙂
ats. į 3 punktą (citata iš knygos “Mes, katės”): “Net antsvorio turinčios katės intuityviai jaučia svarbiausią taisyklę: jei esi stora, išsidriek grakščia poza” 🙂
Vilma, čia apie tuos, kur silkę valgo, bet jei nusiperki lašišą ir apdruskini, jiems atrodo per žalia.
Dėl kitų šviežienų kvapų vasaros ore gal ir teisi esi.
Laura, Jurga 😀
į 2-ą: gal į tų kepinių sudėtį rūgštis neįeina (grietinė, kefyras), todėl nebūtų sodai ant ko putotis?
Del zalios zuvies – nu neskanu man sudyta lasisa nors tu ka, nors kiti ja tikrai kemsa pasicepsedami kaip mmm skanu. Nors silke valgyt ir as galiu :))
Del 6o punkto- kodel as nevartoju nei cukraus, nei sokoladu valgau, o per diena po puskilogrami priaugu? Magic :))
Nerealiai smagus ir šmaikštus įrašas, pakėlė ūpą ir komentarai po juo:)
Galiu prisidėti prie 9to punkto hipotesės – “kur dingsta visi šaukšteliai”? Pavyzdžiui mano mama, amžiais juos “sušluoja” su trupiniais nuo stalo ir jie iškeliauja į šiukliadėžę:)
Aaaaa… 🙂 Nu tada ir aš jų nesuprantu. Aš lašišą tik sūdytą ir pripažįstu, ją kitaip ruošti, tai tik sugadinti. 🙂
Rūta, į 2-ą… tuomet būtų logiškiau tos rūgštelės bent kiek į tešlą išmaišyti, kad suputotų kepimo metu… beje kepimo milteliai iš to ir susideda: soda + rūgštelė.
Traleliushke, kad tu nevartoji nei cukraus, nei lašišų, užtai ir priaugi. Per dieną po puskilogramį… tai šiemet sveri 180 kg daugiau negu pernai tuo pat metu?
Sparnuoti, tavo mama turbūt tikra svajoklė, stipriai reikia būt užsisvajojus, kad šaukštelis tarp trupinių neužkliūtų 🙂
Vilma, teisingai mąstai!
Labas skanumynu megejai.Ar prisiskaites gerb.Dalios receptu irgi jau ismokau ir mesyte su svogunais ir marinuotu zuvies gabaliuku file ir grybu italiskai ir….deja tik PASISILDYTI.
O skaniausias joniskietiskas patiekalas pagal mano Teta tai gerai parukyta desra su grietine.
Skanaus!
rūkyta desra su grietine? sėkmės pasišildant, bet derinys toks… negirdėtas
Kai labai reikia nuotaiką pasikelti, kažkaip visada atsirandu „Virtieniuose“. 🙂 🙂